28.01.2015

27 січня 2015 року в Міністерстві освіти і науки відбулася Всеукраїнська нарада директорів навчально-методичних (науково-методичних) центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти з питань методичного забезпечення навчально-виробничого процесу професійно-технічних навчальних закладів.

Протягом двох днів учасники наради обговорять питання науково-методичного забезпечення професійно-технічної освіти в сучасних умовах, перспективи розвитку професійно-технічної освіти, організацію роботи регіональних навчально-методичних центрів ПТО в умовах сьогодення, проведення ліцензійної та атестаційної експертиз ПТНЗ, відвідають тренінги  та інше.

У нараді взяли участь директор департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки В’ячеслав Супрун, директори навчально-методичних (науково-методичних) центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти, керівники інститутів післядипломної освіти, міжнародні експерти Герт Аллерманнд та Пал Бергстенд.

Під час наради директор департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки В’ячеслав Супрун наголосив на важливості заходу та зазначив, що в умовах реформування освіти та сучасних підходів до організації навчально-виробничої діяльності та науково-методичного забезпечення важливого значення набуває поняття професіоналізму. За його словами, сучасність спонукає професійно-технічну освіту до удосконалення діяльності навчальних закладів, які повинні володіти науково-методичними аспектами, орієнтуватися на наукове дослідження, бути професійно компетентними. «Сучасне суспільство потребує фахівця з реалізацією особистісного підходу щодо проектування стратегії власного потенційного розвитку та здатного самореалізуватися в професійній діяльності», - підкреслив В’ячеслав Супрун.

Як зазначив директор департаменту професійно-технічної освіти, запорукою успіху професійно-технічного навчального закладу є планомірна та організована методична робота, як на рівні навчального закладу, так і на рівні області. Профтехосвіта потребує методистів нового типу, які володіють високою професійною компетентністю, здатні об’єктивно вирішувати нагальні питання, критично мислити та творчо працювати.

Під час наради департаментом професійно-технічної освіти МОН України за сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий особистий внесок в розвиток професійно-технічної освіти України відзначено директорів навчально-методичних центрів професійно-технічної освіти десяти областей.

Захід проводиться відповідно до плану роботи Міністерства та проекту Твіннінг «Модернізація законодавчих стандартів та принципів освіти та навчання у відповідності до політики Європейського Союзу щодо навчання впродовж життя». Учасники наради пройдуть тренінги з питань значення та суті підходів до професійного навчання орієнтованого на результат, їх концептуальне та термінологічне тлумачення та педагогічних методик викладання, орієнтованих на підвищення активності учнів під час занять від міжнародних експертів проекту.