28.01.2015

На запитання громадян відповів заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Олександр Светелік. Серед головних питань, що  непокоять громадян - питання тарифів на енергоносії, розрахунки споживачів за газ, вирішення трудових спорів на підприємствах енергетичної галузі, проведення громадського обговорення побудови ліній електропередачі у межах паркової зони, а також загальні питання роботи енергетичного сектору із забезпечення громадян газом та електроенергією.

Зокрема, Олександр Светелік прокоментував питання щодо імпорту електроенергії до України. Він зазначив, що імпорт електроенергії здійснюється тільки тоді, коли енергосистема України не може в повному обсязі забезпечити потреби споживачів за рахунок власних потужностей. Наприклад, коли недостатні запаси вугілля на теплоелектростанціях. У нічний час імпорт не здійснюється взагалі, тому що вночі навантаження знижується і потреби забезпечуються повністю за рахунок атомних електростанцій.

Заступник Міністра підкреслив, що завдяки вжитим Міністерством заходам припинено відключення електроенергії. Також зазначив, що з графіками аварійних відключень можна ознайомитися на сайтах енергопостачальних організацій, облдержадміністрацій, а також відповідна інформація розміщена на сайті Міненерговугілля України.

Крім того, у ході гарячої телефонної лінії О. Светелік пояснив громадянам, що формування тарифів на електроенергію належить до компетенції Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.

Олександр Светелік наголосив про необхідність дотримуватися обмежень споживання електроенергії, а також зауважив, що приведення тарифів на енергоносії до економічно обґрунтованого рівня буде здійснюється з одночасним запровадженням механізму надання субсидій та нової системи компенсацій, адресної допомоги малозабезпеченим сім’ям відповідно до соціальних стандартів. Крім того, регулювання тарифів на газопостачання, за словами заступника Міністра, буде здійснюватися після закінчення опалювального сезону.

Заступник Міністра також прокоментував ситуацію щодо здійснення оплати населення за електроенергію та газ. «Ми не очікуємо суттєвого зниження обсягів розрахунків, оскільки переважна більшість громадян розуміють необхідність своєчасної оплати для стабільної роботи енергосистеми».

На гарячу телефонну лінію були звернення громадян Львівської, Волинської, Запорізької, Харківської, Одеської та інших областей України.