28.01.2015

Міжнародна спільнота продовжує надавати Україні гуманітарну допомогу для забезпечення першочергових потреб жителів зі сходу країни. Так, сьогодні, 27 січня, до Дніпропетровської області трьома літаками прибув гуманітарний вантаж, що був сформований країнами Європейського Союзу (Естонія, Латвія, Литва, Словаччина, Фінляндія, Чехія). Гуманітарну допомогу для України супроводжував особисто Комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги та реагування на кризи Христос Стиліанідес.

До складу гуманітарного вантажу від Державного рятувального департаменту Республіки Естонія входять: намети, розкладні ліжка, спальні мішки, генератори, обігрівачі, мобільні кондиціонери, складні стільці, столи, шпитальні ліжка (всього 366 одиниць). Ця допомога передбачена для людей з Донецької та Луганської областей та територіальних підрозділів ДСНС.

Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ також потурбувався про людей, які покинули домівки на Донбасі, передавши для них водонепроникні брезенти (2325 шт.).

В свою чергу організація Червоного хреста у Німеччині підготувала для внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей гігієнічні пакети та каністри (8,5 т), а також великі намети, вентиляторні повітронагрівачі та еластичні резервуари на 5000 літрів (6,4 т).

Гуманітарну допомогу, а саме рятувальні намети з обігрівачами (14 шт.) від Міністерства внутрішніх справ Фінляндії отримають і рятувальники ДП «МРЦ ДСНС України».

За словами Віце-прем'єр-міністра України Геннадія Зубка, Європа об'єдналася навколо української проблеми: «Ніколи ще Євросоюз не надавав одноразово таку велику допомогу. Зазначу, що Україна гостро потребує її, адже на сьогоднішній день кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб складає близько 700 тисяч. Це в багато разів перевищує кількість людей, переміщених після аварії на ЧАЕС, коли було всього 40 тисяч переселенців».

Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський подякував європейським партнерам за допомогу та прагнення врегулювати напружену ситуацію, що склалася в Україні.

«Хочу висловити глибоку вдячність Європейському Союзу за розуміння всебічну підтримку на політичному та практичному рівнях, за те, що наші закордонні друзі не залишаються байдужими до біди, яка завітала на терени України. Гуманітарна допомога, яку ми сьогодні отримали, дозволить задовольнити найнеобхідніші потреби людей з Луганської та Донецької областей. Щиро вдячний вам також за надання необхідного спорядження рятувальникам ДСНС, які цілодобово працюють задля безпеки населення та наразі виконують набагато ширший спектр завдань у зв’язку з конфліктом на Донбасі», - зазначив Сергій Бочковський.

В свою чергу, Христос Стиліанідес наголосив на тому, що Євросоюз демонструє підтримку та солідарність з Україною.

«Ми дуже стурбовані тим, що тисячі українців опинилися у скрутному становищі у зв’язку зі складною ситуацією у Донецькій та Луганській областях, та всіляко підтримуємо українців. Наразі наша головна мета – допомогти людям пережити цей нелегкий для України період», - зауважив Єврокомісар з питань гуманітарної допомоги та реагування на кризи.

Ця допомога була надана Україні відповідно до домовленостей між країнами ЄС в особі Комісара ЄС з питань гуманітарної допомоги та реагування на кризи Христоса Стиліанідеса з Президентом України Петром Порошенком та Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком.

Наразі триває процес розвантаження гуманітарної допомоги, яка в подальшому буде розповсюджена за призначенням. Контролюватимуть процес розподілення гуманітарної допомоги партнери Офісуз координації гуманітарної допомоги Європейської Комісії при ООН(ECHO), а саме: ООН, Червоний Хрест та неурядові організації) разом з представниками ДСНС та ЄС.