28.01.2015

У рамках робочого візиту на Вінниччину Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі завітав до Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону Міністерства оборони України.

Разом із головою Вінницької ОДА Анатолієм Олійником він ознайомився з роботою хірургічного та реанімаційного відділень, поспілкувався з персоналом лікарні, відвідав поранених українських військових, у яких поцікавився забезпеченістю ліками та необхідним харчуванням.

Начальник Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону Сергій Петрук поінформував Міністра, що нині тут на лікуванні перебувають майже 200 військовослужбовців. Усі вони забезпечені необхідними лікарськими засобами для стаціонарного лікування. Лише минулого року в клініці було проведено понад 5 тис. оперативних втручань. А з початку активної фази бойових дій на Сході України третина особового складу Центру працює в зоні проведення АТО. Це молодший медичний персонал, лікарі, водії, медичні сестри. У вінницьких військових медиків також в розпорядженні є санітарний літак «Віта», який за цей час зробив майже 50 вильотів та перевіз понад 400 поранених.

Нині в Центрі важкохворим та пораненим бійцям надається відповідна хірургічна допомога та інтенсивне лікування з подальшим переведенням у відповідні відділення для стабілізації. Крім цього, протягом минулого року в Центрі впроваджено вісім нових методик для лікування військових, які отримали кульові та міновибухові поранення, черепно-мозкові травми, різноманітні переломи та ушкодження.

Під час спілкування з пораненими військовими Олександр Квіташвілі зазначив: «Я нещодавно відвідав ваших поранених побратимів у військовому госпіталі та лікарні ім. Мечнікова Дніпропетровська. Я схиляюся перед вашою мужністю та незламним духом, що допомагають давати нищівну відсіч терористам. Тож швидше одужуйте та з новими силами та натхненням захищайте Незалежну Україну».

Міністр охорони здоров’я та голова Вінницької ОДА подякували лікарям Центру за чуйне та професійне ставлення до українських бійців.

Під час брифінгу для ЗМІ, що відбувся під час огляду Центру, Олександр Квіташвілі поінформував журналістів про термінові заходи МОЗ України щодо повноцінного функціонування лікувальних закладів, які наближені до зони проведення АТО.

За його словами, нині приведено у повну готовність 104 спеціалізовані бригади медицини катастроф та сформовано 2 спеціалізованих загони із 63 лікарів-фахівців різного профілю для роботи в прифронтових лікарнях. Найближчим часом до лікувальних закладів Луганської області з Вінницької, Львівської та Черкаської областей буде передано п’ять одиниць санітарного транспорту, а Маріупольські лікарні вже отримали гуманітарний вантаж з необхідними ліками на загальну суму в 247 тисяч гривень. Відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, фахівцями МОЗ України найближчим часом буде проаналізовано якісні та кількісні показники лікарських засобів, що знаходяться в сховищах Держрезерву, після чого ними будуть забезпечені прифронтові лікарні та інші лікувальні заклади, які мають критичну потребу в ліках.

Під час робочої поїздки до Вінницької області Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі також ознайомився з роботою лабораторії особливо-небезпечних інфекцій «Вінницького обласного лабораторного Центру Державної санітарно-епідеміологічної служби України у Вінницькій області», відвідав міський Центр первинної медичної допомоги № 1 та оглянув новобудову хірургічного центру Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова.