28.01.2015

27 січня, відповідно до  резолюції  ГА ООН  від 1 листопада 2005 р., відзначається Міжнародний день пам`яті жертв Голокосту.

МЗС України долучилося до низки заходів на вшанування цієї трагічної сторінки історії єврейського народу і всього людства.

26 січня 2015 р. у ході меморіального вечора «Шість мільйонів сердець», організованого в Києві Єврейським форумом України (президент А.І.Монастирський), було оприлюднено Звернення Міністра закордонних  справ України П.Клімкіна до організаторів та учасників цього заходу. Міністр висловив співчуття рідним і близьким жертв Голокосту, усій єврейській громаді та закликав докласти зусиль, щоб запобігти повторенню цієї трагедії, бути рішучими в боротьбі з будь-якими спробами відродження тоталітарних ідеологій, проявами нетерпимості на етнічному ґрунті.

22 січня 2015 року була оприлюднена заява МЗС України щодо протидії антисемітизму. У ній, зокрема, повідомляється, що найближчим часом у МЗС буде призначено Спеціального представника Міністра закордонних справ України з питань запобігання і протидії антисемітизму і ксенофобії, головним завданням якого буде координація зусиль на цьому напрямі та взаємодія з нашими партнерами.

Цього ж дня Постійний представник України при ООН Ю.А.Сергеєв виступив на першому неформальному засіданні Генеральної Асамблеї ООН з проблематики подолання антисемітизму у світі.

Ці заходи засвідчили зусилля МЗС України щодо утвердження демократичних цінностей у нашій державі, зокрема, шляхом активної протидії проявам нетерпимості, ксенофобії та антисемітизму.