28.01.2015

Мінагрополітики та учасники зернового ринку підписали «Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України і суб’єктами господарювання – експортерами зерна у 2014/2015 маркетинговому році».

Мета підписання Меморандуму – стабілізація ринку зерна в країні, забезпечення прогнозованого режиму експорту зерна на 2014/2015 маркетинговий рік.

Документ містить механізми взаємодії учасників ринку зерна, обмін інформацією, здійснення моніторингу зернового ринку.

Підписанти погоджуються співпрацювати з питань узгодження балансових характеристик зернового ринку України, зокрема із метою щодо розрахунку граничних обсягів експорту зерна із метою гарантування продовольчої безпеки та незастосування експортних обмежень.

«Наша основна мета – забезпечити прогнозованість та прозорість зернового ринку для усіх його учасників та провадити заходи щодо гарантування продовольчої безпеки України», – наголосив Міністр Олексій Павленко під час підписання меморандуму.

Меморандум підписали Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, від Американської Торговельної Палати в Україні Тарас Качка, від Української зернової асоціації Володимир Клименко, від Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, від Європейської Бізнес Асоціації Ганна Дерев’янко, від Українського Клубу Аграрного Бізнесу Алекс Ліссітса, від Міжнародної Асоціації торгівлі зерном та кормами (GAFTA) Ганна Голодова, від Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Томич, від Аграрного союзу України Геннадій Новіков.

Меморандум діє до 1 липня 2015 року.