28.01.2015

Державною службою України з надзвичайних ситуацій у взаємодії з місцевими органами влади на виконання доручень Кабінету Міністрів України вживаються невідкладні заходи щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, викликаних обстрілами терористами міст Авдіївка, Дебальцеве та Маріуполь, та забезпечення життєдіяльності постраждалого населення.

При цьому пріоритетними завданнями служби на цьому етапі є:

- локалізація і ліквідація пожеж, що виникають у містах внаслідок обстрілів, у першу чергу у житловому секторі;

- розбір завалів та пошук постраждалих у зруйнованих будинках, надання домедичної допомоги та сприяння у відселенні населення у безпечні райони міст;

- надання допомоги населенню у пунктах обігріву;

- забезпечення сталої роботи об’єктів життєзабезпечення населення;

- проведення розвідки та очищення територій міст від вибухонебезпечних предметів.

Штабом з ліквідації надзвичайної ситуації (який знаходиться у місті  Краматорськ) здійснюється координація дій служб цивільного захисту щодо виконання заходів з нормалізації життєдіяльності в містах Авдіївка та Дебальцеве.

Наразі у місті Слов’янськ вчора було зосереджено гуманітарний вантаж (електрогенератори – 10 од., печі на твердому паливі - 50 од., намети - 14 од., матраци – 70 шт., ковдри – 500 шт.). Його було направлено з  Дніпропетровської, Запорізькій, Кіровоградській та Харківській областей. За умови припинення обстрілів гуманітарна допомога буде направлена до міст Авдіївка та Дебальцеве.

У містах Авдіївка та Дебальцеве у зв’язку з постійними обстрілами терористів ускладнено проведення комплексу аварійно-відновлювальних робіт у повному обсязі.

У Авдіївці на даний час відсутнє централізоване водо- та електропостачання.

Протягом вчорашнього  дня, з урахуванням оперативної обстановки, організовано:

- роздачу 8 тонн гуманітарної допомоги мешканцям міста;

- підвезення технічної води до центральної міської лікарні, будинку для людей похилого віку та інших соціально важливих об’єктів;

- забезпечено електропостачання центральної міської лікарні від пересувної електростанції.

Складна ситуація залишається у місті  Дебальцеве.

У місті  на даний час відсутнє централізоване водо-, тепло- та електропостачання.

Вчора вдалося організувати :

- роздачу 11 тонн гуманітарної допомоги мешканцям міста;

- підвезення технічної води для населення;

- забезпечено електропостачання бомбосховища та інших об’єктів від пересувних електростанцій – це 6 електрогенераторів.

- також організовано функціонування пункту харчування для  населення – 2 польові кухні  на 300 осіб кожна.

Всього до проведення аварійно-рятувальних робіт в містах Авдіївка та Дебальцеве залучено 110 чоловік особового складу та 15 одиниць техніки, у тому числі від Державної служби України з надзвичайних ситуацій 76 чоловік особового складу та 9 одиниць техніки.

У місті Маріуполь продовжується проведення комплексу аварійно-відновлювальних робіт.

У мікрорайоні „Східний” підключені до електропостачання всі багатоповерхові будинки, завершуються  роботи по підключенню окремих будинків у приватному секторі.

Без газопостачання залишаються 2 багатоквартирних будинки та близько 800 абонентів в прилеглих до міста населених пунктах Приморське, Виноградне та Широке. Відновлювальні роботи продовжуються.

Міським штабом з ліквідації надзвичайної ситуації здійснюється координація дій служб цивільного захисту щодо виконання заходів з нормалізації життєдіяльності постраждалого населення.

Штабом організовано виконання першочергових заходів, зокрема:

- очищення житлових кварталів та територій мікрорайону від вибухонебезпечних предметів. Так піротехнічними групами Державної служби України з надзвичайних ситуацій здійснено понад 60 виїздів, виявлено та знешкоджено 58 фрагментів боєприпасів залпового вогню ”Град”, що не спрацювали;

- групою верхолазів аварійно-рятувального загону ДСНС України  за допомогою альпіністського спорядження проведено демонтування нависаючих конструкцій на 9-му поверсі житлового будинку за адресою: вул. Київська, 62. Всього демонтовано 500 кілограмів небезпечних уламків конструкцій та вилучено 2 боєприпаси від реактивної системи залпового вогню  “Град”;

- організовано залучення для постраждалого населення міста 6 генераторів, 10 засобів обігріву (печі на твердому паливі), 3 польових кухонь;

- спільно з представниками органів місцевого самоврядування комісійно обстежено 56 будинків на наявність руйнувань, дана робота продовжується;

- розгорнуто 2 пункти обігріву, в яких отримали допомогу понад  2 600 осіб, а також встановлена  польова кухня. Пункти обігріву забезпечені продуктами харчування, медикаментами та предметами першої необхідності і додатково використовуються, як центри надання психологічної та медичної допомоги, інформування населення, зосередження і розподілу гуманітарних вантажів.

26 січня у Полтавській області рятувальники завантажили 3 вантажівки – це  8,5 тонн гуманітарної допомоги. О 23:00 автомобілі виїхали до міста Маріуполь Донецької області. Гуманітарну допомогу у найкоротші терміни вдалося зібрати Полтавською обласною  Державною адміністрацією, яка надала частину будівельних матеріалів, а також небайдужими підприємцями, волонтерами та рятувальниками, які у кожному  районі області організували пункти для збору гуманітарної допомоги.

У якості гуманітарної допомоги рятувальники доставлять борошно, цукор, м’ясні та рибні консерви, згущене молоко, чай, макаронні вироби, різні крупи, олію та інші продукти харчування, які можна буде приготувати в умовах польової кухні.

Склад гуманітарної допомоги:

перший автомобіль: вода питна – 2050 літрів, консерви м’ясні – 200 кілограмів, консерви рибні – 400 кілограмів, згущене молоко – 200 банок, цукор – 1,5 тон, крупи – 500 кілограмів, макарони – 400 кілограмів, борошно – 200 кілограмів, олія – 500 літрів;

другий автомобіль: 30 кубів дощок;

третій автомобіль: 104 рулони руберойду, 159 метрів кубічних скла, 200 кілограмів бітуму, 104 листа шиферу, 1000 метрів квадратних поліетиленової плівки.

Сьогодні Кіровоградською обласною Державною адміністрацією підготовлено до відправки автомобіль  з 840  листами шиферу до м. Краматорськ.

Всього до проведення аварійно-відновлювальних робіт залучено 620 чоловік особового складу  та 48 одиниць техніки, у тому числі від Державної служби України з надзвичайних ситуацій - 118 чоловік особового складу та 27 одиниць техніки.

Всього до проведення аварійно-відновлювальних робіт залучено  620 чол. особового складу  та 48 од. техніки, у тому числі від ДСНС України - 118 чол. особового складу та 27 од. техніки.

На виконання доручення Кабінету Міністрів України для забезпечення життєдіяльності постраждалого населення міст Авдіївка, Дебальцеве та  Маріуполь Державною службою України з надзвичайних ситуацій сформовано резерв - 49 електрогенераторів різної потужності, 150 печей обігріву та 15 польових кухонь. У м. Слов’янську утримується резерв сил Державної служби України з надзвичайних ситуацій у складі 50 чоловік та 10 одиниць техніки.

За додатковою інформацією звертайтеся за телефонами: (050) 618 77 8, (044) 247 32 31, та ел.адресою firepost@ukr.net