28.01.2015

Сьогодні представники Мінсоцполітики продовжили роботу з керівництвом закладів інтернатного типу, які розташовані на території м. Маріуполь.

Заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Сергій Устименко відвідав комунальний заклад «Міський дитячий будинок змішаного типу для дітей дошкільного та шкільного віку «Центр опіки», де перебувають діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти за заявою батьків.

Під час зустрічі з директором закладу Л. Лазаренко було проаналізовано проблеми забезпечення життєдіяльності дитячого будинку, проведено спілкування з його вихованцями та колективом. Особливу увагу привернуто до дій дитячого будинку на випадок надзвичайних ситуацій, порядку термінового вивезення дітей, передачі особових справ та іншої документації стосовно вихованців закладу. Також було оглянуто підвальне приміщення, яке пристосовано для короткотермінового перебування дітей у разі надзвичайної події.

За підсумками аналізу оперативної інформації, з метою виконання доручення Прем’єр-міністра України А.Яценюка № 25 від 24.01.2015 р. представників місцевих органів влади було закликано до проведення додаткової інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення і керівників закладів інтернатного типу щодо необхідності забезпечення вивезення дітей на безпечні території внаслідок складної ситуації навколо Маріуполя у контексті проведення АТО. В робочому порядку скоординовано заходи Мінсоцполітики та міської влади з інформаційного обміну відомостями про можливості областей у прийомі маріупольських дітей.

Крім того, з метою захисту прав дитини проведено зустріч з керівництвом та представниками маріупольського Центру дитячої реабілітації «Республіка Пілігрим», які 27 січня п.р. оголосили про власну політичну акцію - проголошення дитячого голодування «Хліб і вода за Україну!» - з вимогою до російського президента негайно зупинити розв’язану ним криваву війну в Україні.

У ході робочих зустрічей надавалася інформація стосовно державного піклування і фінансової допомоги жертвам терористичного обстрілу маріупольського мікрорайону «Східний».