28.01.2015

Новим тимчасовим домом для маленьких переселенців, яких вивезли з-під обстрілів бойовиків, стала Нікопольська школа-інтернат «Гармонія».

Радник голови Дніпропетровської  ОДА Олексій Салкоч зазначив, що для маленьких гостей із Донбасу в школі-інтернаті організовано не лише належне харчування, умови проживання та навчання, а й цікаве дозвілля.

«Місцеві органи самоврядування організовують екскурсії містлм, гуртки, де діти можуть розвиватися - шити, грати на фортепіано і танцювати. Також можна відвідувати режисерські курси. Є футбольне і баскетбольне поля, невеликий тренажерний зал», - наголосив він.

Директор Нікопольської школи-інтернату Станіслав Клінг розповів, що і дорослий, і дитячий колективи налаштовані дуже позитивно і хочуть допомогти дітям, зокрема у психологічному плані.

«Ми готуємося до того, що це нелегко, адже розуміємо, що діти психологічно травмовані. Ми стараємося відволікти їх від важких спогадів. У нас в штаті є психолог», - повідомив він.

Допомогти працівникам школи-інтернату зголосилися  соціальні служби та ДСНС, які готові за потребою направляти сюди своїх психологів. Адже діти, що бачили на свої очі війну, мають оговтатися від пережитого.

Олексій Салкоч наголосив, що загалом школа-інтернат готувалася прийняти 200 дітей з Донбасу. Але не всі змогли виїхати з-під активних обстрілів ворожої артилерії.

«На сьогодні ми забрали тільки 68 дітей - не всі змогли виїхати. Я думаю, в найближчі дні ми зможемо забрати решту. Загалом, приблизно 2,5 тис дітей має приїхати до Дніпропетровської області з  Мар'їнки, Курахова, Авдіївки, Маріуполя», - сказав він та додав, що діти з Донбасу знаходитимуться в регіоні стільки, скільки у цьому буде необхідність.