29.01.2015

27 січня відбулася робоча зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина з Надзвичайним та Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Чжан Сіюнем.

У ході зустрічі Володимир Демчишин наголосив на зацікавленості української сторони якнайшвидше активізувати взаємодію між Україною та КНР щодо реалізації проектів модернізації українських ТЕС (ТЕЦ) та будівництва потужностей для виробництва з українського вугілля синтез-газу (для потреб хімічних підприємств) і синтетичного природного газу (для потреб населення) на підставі укладених угод - Рамкової Угоди між Міненерговугілля та Державним Банком Розвитку Китаю та Генеральної кредитної угоди між НАК «Нафтогаз України» та Державним банком розвитку КНР.

За оцінками китайських та українських експертів, реалізація проектів зі створення таких потужностей дала б можливість зменшити закупівлі російського природного газу в обсягах до 4 млрд. куб. м. щорічно, створити додатково близько 5000 нових робочих місць, забезпечити стабільний збут вітчизняного вугілля, що в свою чергу зберегло до 20 тисяч робочих місць для шахтарів та збільшити надходження до бюджету шляхом розвитку внутрішнього виробництва енергоресурсів.

Міністр Володимир Демчишин також відмітив позитивний досвід залучення кредитних коштів для реалізації проекту модернізації шахти ім. Д.Ф. Мельникова ПАТ “Лисичанськвугілля” та висловив сподівання  на отримання кредитних ресурсів для інших українських шахт, що потребують модернізації.