29.01.2015

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

«Державною службою України з надзвичайних ситуацій у взаємодії з місцевими органами влади продовжується виконання заходів щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, викликаних обстрілами терористами міст Авдіївка, Дебальцеве, Маріуполь та забезпечення життєдіяльності населення», - про це сьогодні, 28 січня, під час брифінгу повідомив Перший заступник Голови ДСНС України Анатолій Бойко.

У містах Авдіївка та Дебальцеве, у зв’язку з постійними обстрілами терористів, ускладнено проведення комплексу аварійно-відновлювальних робіт у повному обсязі. На даний час відсутнє централізоване водо- та електропостачання. Вчора було організовано роздачу гуманітарної допомоги мешканцям міста, підвезення технічної води до центральної міської лікарні, будинку для людей похилого віку та інших соціально важливих об’єктів, а також забезпечено електропостачання центральної міської лікарні від пересувної електростанції.

Надскладна ситуація залишається у місті Дебальцеве. У зв’язку з цим, наразі відсутнє централізоване водо-, тепло- та електропостачання.

Рятувальники змогли роздати гуманітарну допомогу мешканцям м. Дебальцеве, підвезти 5 тонн технічної та 6 тонн питної води для населення, а також організували функціонування пункту харчування для населення – 2 польові кухні на 300 осіб кожна. Крім того, було забезпечено електропостачання бомбосховища та інших об’єктів від пересувних електростанцій.

У місті Маріуполь у мікрорайоні „Східний” підключені до електропостачання всі багатоповерхові будинки та завершуються роботи по підключенню окремих будинків в приватному секторі.

Наразі продовжується проведення комплексу аварійно-відновлювальних робіт, зокрема, демонтування нависаючих конструкцій на верхніх поверхах житлових будинків та допомога комунальним службам міста. Всього демонтовано 1500 кілограмів небезпечних уламків конструкцій та вилучено 3 боєприпаси від реактивної системи залпового вогню “Град”.

«Рятувальники ДСНС невпинно доправляють на Донбас гуманітарну допомогу. 27 січня Полтавські рятувальники доставили 3 вантажівки (це 8,5 тонн гуманітарної допомоги), зібрані полтавською облдержадміністрацією постраждалим мешканцям до міста Маріуполь Донецької області. У якості гуманітарної допомоги рятувальники доставили продукти харчування, які можна буде приготувати в умовах польової кухні. Також були доставлені будівельні матеріали для проведення відновлювальних робіт», - повідомив Перший заступник Голови ДСНС.

Крім того, Кіровоградською обласною Державною адміністрацією того ж дня було доставлено автомобіль з 840 листами шиферу до м. Краматорськ.

Вчора до міста Дебальцеве доставлено гуманітарний вантаж від Головних управлінь Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській та Харківській областях (електрогенератори; печі на твердому паливі; ковдри ).

Державною службою України з надзвичайних ситуацій сформовано резерв - 49 електрогенераторів різної потужності, 150 печей обігріву та 15 польових кухонь. У м. Слов’янську утримується резерв сил Державної служби України з надзвичайних ситуацій у складі 50 чоловік та 10 одиниць техніки.

Також Анатолій Бойко поінформував про основні завдання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки, утвореної відповідно до постанови №18 від 26 січня, а саме: оповіщення населення про виникнення надзвичайної ситуації, проведення гуманітарних операцій, аварійно-рятувальних робіт та робіт із локалізації і ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Крім того, до обов’язків Комісії входять: здійснення заходів з евакуації у разі потреби; забезпечення функціонування об’єктів національної економіки та державного управління, а також паливно-енергетичного комплексу, транспортної інфраструктури, поштового зв’язку та всіх видів електричного зв’язку, а також реалізація заходів щодо охорони здоров’я та соціального захисту постраждалого внаслідок надзвичайної ситуації населення.

Анатолій Бойко наголосив на тому, що рішення Державної надзвичайної комісії, прийняті в межах її повноважень, є обов’язковими для виконання центральними і місцевими органами виконавчої влади.

Перший заступник Голови ДСНС звернувся до громадян з проханням не панікувати, адже введення режиму надзвичайної ситуацій, як і режиму підвищеної готовності ні в якому разі не передбачає ніяких обмежень для населення! У посиленому режимі працюють органи виконавчої влади!

«Якщо виникають проблеми з виїздом громадян із небезпечної зони,  будь-ласка, звертайтесь до місцевих органів влади  та координуйте свою діяльність з Державною службою з надзвичайних ситуацій за телефонами 101 або (044) 247-30-02, а також  регіональними комісіями  з ТЕБ та НС у  Луганській області - (0645) 71-48-83, (0645) 71-43-71 та у Донецькій -  (0629) 51-59-01» - сказав Анатолій Бойко.

Відео для ЗМІ: ftp://194.0.148.98/Dlya%20ZMI/01/28.01.15_brifing_scfe/