29.01.2015

Держкомтелерадіо 2015 року вживатиме заходи зі створення сприятливих умов для розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження, популяризації вітчизняної видавничої продукції та читання. Відповідне рішення ухвалила колегія Держкомтелерадіо.

«Минулого року зусилля Держкомтелерадіо були спрямовані на те, щоб і надалі зберегти видавцям та розповсюджувачам друкованої продукції ті нечисленні пільги, які зафіксовані в чинному законодавстві. В результаті було внесено зміни до податкового кодексу України, завдяки яким держава залишила пільги зі сплати ПДВ видавцям друкованих періодичних видань та книжкової продукції», - зазначив Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

Однак збереження пільг не вирішує всіх проблем. На думку глави відомства, треба збільшувати кількість продажів, створювати нові мережі для поширення книжкової продукції. Держкомтелерадіо розробляє пропозиції, які б спонукали місцеві громади надавати приміщення для продажу книжок з пільговою вартістю оренди.

Крім того, з’явилася серйозна проблема з папером. Вітчизняні комбінати його вже фактично не випускають. «Папір сьогодні став стратегічним ресурсом. Більша частина його надходить з Росії, менше - з Польщі, Фінляндії і Китаю. Тож треба робити дієві кроки з диверсифікації надходження паперу в Україну. Також вже зараз треба думати про відновлення українського паперового виробництва,» - вважає Олег Наливайко.