29.01.2015

Мінагрополітики у рамках антикорупційних дій ініціювало перевірку державних підприємств, що входять до сфери управління відомства. У тому числі і Публічного акціонерного товариства «Державна продовольчо-зернова корпорація України». Результати перевірки виявили факти значних фінансових зловживань та порушень. На сьогодні проводиться досудове слідство. До правоохоронних органів направлено повідомлення про злочин та порушення за 61 справою. Про це 27 січня заявив Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко під час брифінгу в будинку Уряду.

«За дорученням Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка від 10 січня 2014 року № 13021/0/1-14 було створено комісію щодо перевірки діяльності ПАТ «ДПЗКУ». За 2013-2014 роки, згідно підсумків міжнародного аудиту компанії «BDO» та результатів оперативної управлінської звітності ПАТ «ДПЗКУ», прогнозований загальний збиток корпорації може скласти близько 202,7 млн. дол. Остаточні результати наразі ще встановлюються. Керівництво ПАТ «ДПЗКУ» звільнено. Усі матеріали передано до правоохоронних органів, відкрито кримінальні провадження», - заявив Олексій Павленко.

Міністр наголосив, що керівника державної корпорації обиратимуть через відкритий конкурс. А також нагадав, що ПАТ «ДПЗКУ» забезпечує інтереси держави в системі закупівлі і використання зерна, створює сприятливі умови для інвестування елеваторної, борошномельно-круп’яної і комбікормової промисловості. Здійснює експорт зерна за міжурядовими домовленостями.