29.01.2015

У Києві, заступник Міністра оборони України – керівник апарату Петро Мехед провів зустріч з норвезькою делегацією на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Норвегія в Україні Йоном Фредріксеном.

Сторони обговорили питання розвитку співробітництва та надання допомоги Міністерству оборони України в рамках спільного проекту в сфері управління персоналом та боротьби з корупцією, який норвезька сторона пропонує здійснити протягом 2-3 років в рамках Ініціативи НАТО з розбудови цілісності, прозорості, доброчесності і підзвітності та зниження корупційних ризиків в оборонних та безпекових ситуаціях.

Заступник Міністра оборони України – керівник апарату підкреслив, що підвищення якості управління людськими ресурсами та зниження корупційних проявів у Міністерстві оборони та Збройних Силах України є одним із нагальних пріоритетів діяльності оборонного відомства.

«Це особливо актуально в умовах ведення неоголошеної гібридної війни з боку Російської Федерації та проведення комплексу заходів з мобілізації людських ресурсів для своєчасного та якісного комплектування Збройних Сил України. Зазначене в повній мірі стосується і реформування підходів до функціонування системи кадрового забезпечення», – зазначив Петро Мехед.

Норвезька сторона наголосила на важливості створення в Міністерстві оборони України системи управління персоналом, вільної від корупційних ризиків та заснованої на підборі фахівців з високими професійними та людськими якостями. В подальшому ця робота стане в нагоді на шляху наближення оборонного відомства України до стандартів європейських структур.

У цьому відношенні Збройним Силам України стане корисною допомога експертів норвезького Центру підвищення кваліфікації у сфері подолання корупції, в якому акумулюється відповідний досвід країн-членів НАТО.

Сторони досягли домовленості про зустріч експертів двох країн для обговорення потреб у сфері подолання корупції та визначення перспектив подальшої співпраці.