30.01.2015

У період з 21 листопада до 21 лютого слідчі органів внутрішніх справ відкрили понад 400 кримінальних проваджень. Вони були відкриті за фактами правопорушень, що прямо чи опосередковано пов’язані з проведенням масових акцій на підтримку підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

137 кримінальних проваджень з цього числа розпочаті за фактами спричинення тілесних ушкоджень учасникам протестних акцій. Матеріали 134 кримінальних проваджень надіслані для подальшого розслідування до Генеральної прокуратури України, ще три факти розслідують слідчі ОВС. Решта проваджень були відкриті за фактами хуліганства, захоплення державних або громадських будівель чи споруд, умисного пошкодження майна тощо.

Після прийняття Закону України від 21 лютого 2014 року № 743-VII «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України» до органів прокуратури були направлені матеріали 217 кримінальних проваджень для прийняття рішень щодо їх закриття. З цієї кількості 174 провадження були закриті прокурорами та 43 – судами після ухвалення рішення про звільнення осіб від кримінальної відповідальності.

Наразі досудове розслідування в кримінальних провадженнях про вбивства, пов’язані з масовими акціями протесту, що відбувалися в період з листопада 2013 року по лютий 2014 року, здійснює Генеральна прокуратура України. До роботи у складі слідчо-оперативної групи ГПУ відряджені 25 представників слідчих підрозділів МВС.