30.01.2015

В Україні вітають схвалення Парламентською асамблеєю Ради Європи резолюції «Оскарження незатверджених повноважень делегації Російської Федерації у Парламентській асамблеї Ради Європи по суті», яка продовжила дію санкцій щодо Російської Федерації. Російська делегація позбавлена права голосу в Асамблеї, права бути представленою в керівних органах ПА РЄ, права представляти ПА РЄ в інших органах РЄ та інших організаціях, брати участь у місіях ПА РЄ зі спостереження за виборами, а члени делегації РФ у ПА РЄ не можуть бути призначені доповідачами.

Таке рішення розглядаємо як свідчення солідарності європейських держав у своїх оцінках подій в Україні та консолідовану відповідь Асамблеї на агресію Російської Федерації в Україні.

Резолюція містить важливий перелік конкретних вимог до Російської Федерації. Серед них – звільнити Надію Савченко протягом 24 годин, скасувати незаконну анексію Криму, припинити утиски кримських татар та етнічних українців, вивести всі війська з української території, утримуватися від постачання зброї бойовикам, чітко дотримуватися Мінських домовленостей.

Разом з усією світовою спільнотою в Україні очікуватимуть від російської сторони конкретних кроків, спрямованих на невідкладне повне та безумовне виконання резолюції ПА РЄ, що уможливить повернення російській делегації права голосу в Асамблеї.