30.01.2015

Сьогодні, 29 січня, у Міненерговугілля України, на виконання доручення Кабінету Міністрів України, розпочала роботу Міжвідомча комісія з врегулювання проблем у вугільній галузі (далі – Комісія).

Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин заслухав усі вимоги галузевих профспілок та представників вугільних підприємств щодо необхідності державної підтримки вугільної галузі.

Міністр пообіцяв розірвати ланцюг неплатежів між учасниками енергоринку, внаслідок яких утворилася заборгованість із заробітної плати. За його словами, у нього є також розуміння щодо пошуку джерел фінансування реорганізації вугільної галузі, у тому числі за рахунок зовнішніх інвестицій. Міністр також наголосив, що бере під контроль вирішення соціальних питань гірників та залучить до цього процесу фахівців Мінсоцполітики та Мінфіну.

Міністр зазначив, що Комісія повинна до понеділка 2 лютого відпрацювати консолідовану позицію з питань погашення заборгованості із заробітної плати працівникам вугледобувних підприємств, забезпечення розрахунків за поставлену вугільну продукцію, встановлення збалансованої вартості української вугільної продукції, максимального завантаження українських ТЕС, які працюють на вугіллі газової групи.

Крім того, Міністр Володимир Демчишин вийшов до шахтарів-мітингувальників і пообіцяв, що вже наступного тижня розпочнеться погашення заборгованості із заробітної плати шахтарям за грудень 2014 року. Міністр повідомив, що інформація про всі рішення Комісії буде висвітлюватися оперативно і в повному обсязі.

У роботі Комісії взяли участь депутати Верховної Ради України, директори шахт, представники громадськості.