30.01.2015

У Східному регіональному управлінні відбулося розширене засідання колегії, на якому розглядалися результати оперативно-службової діяльності упродовж складного та напруженого 2014 року та було окреслено завдання на 2015 рік.

Участь у заході, окрім керівництва регіонального управління та прикордонних загонів, також взяв Голова Державної прикордонної служби України генерал-лейтенант Віктор Назаренко, який перебуває на Сході України.

Керівник прикордонного відомства відзначив, що минулого року прикордонникам Східного регіонального управління довелося у складних умовах приймати непрості рішення. З огляду на збройні провокації та відкриту агресію на ділянці регіонального управління, потрібно було у стислі терміни вносити суттєві корективи в організацію охорони кордону, формувати нові прикордонні підрозділи, виконувати інші важливі завдання.

Під час засідання відзначалося, що загалом минулого року на ділянці регіонального управління було вилучено 99 одиниць зброї, 6400 тисяч боєприпасів, 21 кг наркотичних речовин, затримано 65 незаконних мігрантів, 249 тонн м’ясопродуктів, 27 тонн продуктів харчування, 309 тонн паливо-мастильних матеріалів, понад 10 тисяч тонн вугілля, а також кошти, оргтехніку та інші товари народного споживання.

У даний час, у рамках реалізації Мирного плану Президента України, регіональним управлінням проводяться заходи з відновлення охорони неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону, облаштування смуги безпеки вздовж лінії розмежування в зоні проведення антитерористичної операції. Крім того, прикордонники беруть участь у відсічі збройної агресії проти України та в межах компетенції продовжують виконувати інші заходи.

Під час засідання присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять про 62 прикордонників, які загинули захищаючи Україну. Віктор Назаренко зазначив, що жоден прикордонник, який постраждав на Сході України не повинен залишитися поза увагою, адже вони є прикладом мужності та героїзму.

Після завершення заходу очільник прикордонного відомства вручив охоронцям кордону державні нагороди, одну з них отримала сім`я загиблого військовослужбовця. Він поклав життя під час несення служби на ділянці Луганського прикордонного загону, підірвавшись на закладеному терористами фугасі 31 жовтня минулого року. Також прикордонникам були вручені відомчі відзнаки та цінні подарунки.