30.01.2015

28 січня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з Міністром закордонних справ Литовської Республіки Лінасом Лінкявічюсом, який перебуває з робочим візитом у нашій державі, зокрема з метою інавгурації роботи Посольства Литви в Україні в якості контактного дипломатичного представництва щодо співробітництва з НАТО на період 2015-2016 рр.

Сторони обговорили подальший розвиток двостороннього стратегічного діалогу, у рамках якого заплановано обмін візитами та проведення спільних заходів політичного та економічного спрямування.

Значна увага в ході зустрічі була приділена розвитку ситуації в Україні у контексті військової агресії РФ у східних регіонах держави та окупації АР Крим. Л.Лінкявічюс наголосив, що Литва рішуче підтримує суверенітет та територіальну цілісність України, суворо засуджує відкриту військову агресію РФ та анексію АР Крим.

Відбувся обмін думками щодо шляхів реалізації євроінтеграційної стратегії України та можливостей взаємодії з Литвою у цьому контексті. Глава зовнішньополітичного відомства Литви запевнив у готовності його країни надавати Україні експертну допомогу у сфері імплементації Угоди про асоціацію та проведення внутрішніх реформ. З цією метою ближчим часом відбудеться ініційований литовською стороною візит до Литви делегації України у складі заступників міністрів профільних міністерств з питань європейської інтеграції.

Також Міністри закордонних справ України та Литви виступили перед учасниками конференції «Україна та НАТО: перспективи та можливості», у ході якої провідні українські експерти та іноземні дипломати обмінялися думками стосовно можливостей і викликів на шляху євроатлантичної інтеграції.

У своїх виступах Міністри П.Клімкін та Л.Лінкявічюс підкреслили нерозривність безпеки України та інших держав євроатлантичного простору та засудили військову агресію РФ, яка поставила під небезпеку континентальну Європу і попрала міжнародне право.