31.01.2015

У Міністерстві соціальної політики відбулася зустріч заступника Міністра з питань європейської інтеграції Сергія Устименка із представниками Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні – керівником програми «Захист дітей» Габрієль Акімовою та регіональним радником програми захисту дітей Жан-Клодом Леграном.

Основними напрямками співпраці Мінсоцполітики з ЮНІСЕФ є забезпечення прав дітей та реформування системи надання соціальних послуг, спрямованих на захист їх інтересів. Водночас, головним є вирішення нагальних питань щодо соціального забезпечення неповнолітніх та родин з дітьми, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Слід зазначити, що обласні, міські та районні центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  вже опікуються 37 501 сім’єю внутрішньо переміщених осіб, які мають 41 270 дітей.

Заступник Міністра Сергій Устименко проінформував, що під час перебування робочої групи Мінсоцполітики у Маріуполі було зроблено висновки щодо необхідності проведення серед  місцевого населення додаткової інформаційно-роз’яснювальної роботи стосовно небезпеки перебування дітей у місті, наближеному до зони бойових дій. «З метою створення безпечних умов для дітей зі східних регіонів до завершення антитерористичної операції керівництво Мінсоцполітики звернулося до центральних органів виконавчої влади, обласних, Київської міської державних адміністрацій з проханням розглянути можливість розміщення дітей із Донецької та Луганської областей у навчальні та виховні заклади на їх територіях», - зазначив Сергій Устименко. Він також повідомив, що у межах Донецької області з інтернатних установ, які знаходяться у зоні проведення АТО, тимчасово переміщені 1 322 підопічних та вихованців. Також були вивезені підопічні Торезького психоневрологічного будинку-інтернату, Шахтарського дитячого будинку-інтернату (246 вихованців), Горлівського будинку-інтернату для людей похилого віку та інвалідів (залишено сім лежачохворих підопічних з відповідним забезпеченням та обслуговуванням). Водночас протягом останнього часу батьками повернуто до Шахтарського дитячого будинку-інтернату 24 особи.

У свою чергу, регіональний радник Програми захисту дітей Жан-Клод Легран зазначив: «Нам необхідно об’єднання зусиль як мінімум трьох профільних відомств (МОЗ, МОН та МСПУ) задля посилення та мобілізації ресурсів для надання покращеної, якісної і вкрай необхідної допомоги людям».

Регіональний радник ЮНІСЕФ зауважив, що у листопаді-грудні 2014 року ЮНІСЕФ доправив до низки міст чималу кількість гігієнічних наборів для дорослих та дітей, які розповсюджуються активістами місцевих неурядових організацій. Представник міжнародної організації проінформував, що завдяки інформаційній кампанії ЮНІСЕФ щодо навчання з питань дотримання та пропагування гігієни в умовах надзвичайних ситуацій було охоплено близько 8 тис. дітей шкільного віку в Луганській та Харківській областях, надано психологічну та соціальну підтримку, проведено тренінги для постраждалих внаслідок конфлікту. Завдяки організованій «гарячій лінії» понад 5 тис. осіб змогли отримати необхідні консультації щодо соціальних виплат, відновлення документів, евакуації дітей тощо. Керівник програми «Захист дітей» Габріель Акімова додала, що головним пріоритетом є захист дітей: «Ми зацікавлені в наданні безперебійної допомоги та послуг».

Серед інших сфер співробітництва в ході зустрічі також було обговорено питання взаємодії Мінсоцполітики з Представництвом ЮНІСЕФ, зокрема передбачено подальшу розробку державних стандартів щодо соціального супроводу сімей, в яких батьки з певних причин (через тривалу хворобу, інвалідність, малозабезпеченість, безробіття тощо) не можуть належним чином утримувати та доглядати за дитиною, а також надання допомоги дітям, батьки яких є трудовими мігрантами; соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах; здійснення соціального супроводу сімей з дітьми та одиноких матерів, які мають намір залишити дитину в пологовому будинку або іншому закладі охорони здоров'я.