31.01.2015

В Укрзалізниці підбили підсумки першого тижня роботи місії Світового банку  стосовно реалізації ключових соціальних аспектів у ході реформування галузі. Зустріч із консультантами-партнерами провів в.о. генерального директора Державної адміністрації залізничного транспорту України Максим Бланк. Світовий банк представили провідний економіст з транспорту М. Бахер Ел-Хіфнави та спеціаліст з транспорту Євген Булах. У обговоренні також взяли участь керівники низки департаментів та управлінь Укрзалізниці.

Експерти основну увагу зосередили на напрямках роботи щодо реструктуризації сервісу пасажирських перевезень і взаємовідносин із місцевими органами влади, кадрової політики та відомчої медицини, зокрема змін, які мають відбутися у ході реформування залізничного транспорту та врахування досвіду у цих питаннях європейських країн. Як зазначив містер М.Бахер Ел-Хіфнави, орієнтовно у березні представники Світового банку організують для делегації українських фахівців-транспортників і представників неурядових організацій  навчальну поїздку до Польщі для консультацій із польськими залізничниками. Попередньо планують провести низку відеоконференцій,  одна із них відбулася цього тижня.

«В усіх країнах світу залізниці отримують державну підтримку, цей досвід корисно поширити в Україні. Активнішу роль у фінансуванні повинні відігравати і органи місцевого самоврядування», – зазначив містер М.Бахер Ел-Хіфнави.

«Без консультацій, допомоги наших партнерів і держави неможливо зробити якісні зміни. Наразі ми зосереджуємося на пріоритетних напрямках, які мають велике соціальне значення і розраховуємо на підтримку з боку Уряду України та іноземних колег. Ми окреслили фокус спільної діяльності під час процесу реформування. Висновки Світового банку для нас дуже цінні», – зазначив Максим Бланк.