31.01.2015

У Житомирській області розроблено Дорожню карту медичної реабілітації військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, Національної гвардії, інших силових структур області, що брали участь у антитерористичній операції.

За словами директора департаменту охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації Олександра Торбаса, відповідно до її основного завдання, амбулаторна та стаціонарна медична допомога військовослужбовцям надається у 26-ти лікувально-профілактичних закладах вторинного рівня (в районах і містах області) і 6 – у закладах третинного рівня. Для спрощення процедури оформлення пацієнтів була розроблена медична карта реабілітації військовослужбовців.

На базі обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського працює лікувально-консультативна комісія, яка визначає, де і яка медична допомога надаватиметься кожному військовослужбовцю.

В обласній клінічній лікарні для реабілітації військовослужбовців з хірургічною патологією виділено 55 ліжок. Пацієнти з терапевтичними проблемами розміщуються у Бердичівському госпіталі ветеранів війни, де виділено 48 ліжок. Для реабілітації військових з фізичною патологією відведено 10 ліжок у Центрі вертебрології. Психічною і психологічною реабілітацію займатиметься обласна психіатрична лікарня №1, де виділено 30 ліжок. У наркологічному диспансері відведено 10 ліжок, у санаторії «Дениші» - 50.

Надзвичайно важливою складовою комплексної медичної допомоги як учасникам АТО, так і вимушеним переселенцям зі східних регіонів є психологічна реабілітація.

За даними Головного лікаря обласної психіатричної лікарні № 1 Олександра Гусака, за час проведення Антитерористичної операції до закладу постійно звертаються біженці з наслідками перенесених стресових розладів, а також пацієнти, які раніше лікувалися у психіатра. Зокрема, пацієнти цікавляться питаннями щодо переоформлення групи інвалідності, оформлення сторонньої допомоги тощо.

«Учасники бойових дій, - говорить Олександр Гусак, - первинно до нас звертаються у зв’язку із посттравматичними стресовими розладами через безсоння, важкі спогади, тривогу, депресію, астенію, галюцинаторні та маячні розлади. А повторно (з направленням та без направлень) звертаються особи, у яких ще не закінчився термін реабілітації, та ті, кого направлено на МСЕК задля визначення відсотків втрати працездатності. Всім пацієнтам надаються рекомендації щодо амбулаторного лікування. Пацієнти, які потребують стаціонарного лікування, отримують направлення до обласної психіатричної  лікарні №1 та профільного відділення Головного військового медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь ГВКГ» м. Києва.

Фахівці обласної психіатричної  лікарні №1 щоденно проводять велику роботу по забезпеченню в області якісної психологічної і психотерапевтичної допомоги учасникам бойових дій та членам їх родин, біженцям з тимчасово окупованих територій та зони АТО, а також кандидатам на військову службу.