31.01.2015

Міністерство молоді та спорту України направило свої пропозиції щодо санкцій відносно Російської Федерації під час підготовки відповідного закону. "Ми не посилаємо в Росію жодних офіційних делегацій високого рівня. Так, якщо в Росії будуть проходити змагання високого рівня, Чемпіонат світу або Європи під егідою міжнародних федерацій, то туди наша збірна змушена буде їхати", - сказав Міністр молоді та спорту Ігор Жданов в інтерв`ю РБК-Україна.

"Наприклад, будуть дефлімпійські ігри в Ханти-Мансійську. І я думаю, що наші дефлімпійці там непогано виступлять. У них класна форма з великим тризубом. Вони виграють медалі, росіяни піднімуть наш прапор, хочуть-не хочуть, а честь віддадуть і послухають наш гімн – це також свого роду фронт нашого опору в тилу агресора. Але з офіційних функціонерів туди ніхто не поїде", - зауважив Міністр.

Абсолютним табу для українських спортсменів є участь і проведення змагань на території тимчасово окупованого Криму, наголосив Ігор Жданов. "Єдине, що можуть використовувати наші спортсмени як базу для тренувань – це Національний центр паралімпійської підготовки в Євпаторії, який залишився за нашим Паралімпійським комітетом. У Росії не зважилися його загарбати, оскільки їм дали зрозуміти, що їх можуть виключити з паралімпійського руху".

Він нагадав, що УЄФА заборонила кримським спортивним клубам брати участь у чемпіонаті Росії. У Криму не будуть проводитися міжнародні змагання під егідою Російського футбольного союзу без згоди України. У свою чергу ФФУ подібної згоди не надасть, впевнений Міністр.

"Крім того, ми з Росією не проводимо жодних спільних фестивалів, форумів, круглих столів тощо. Для нас – це табу. Також ми категорично проти персональних виступів спортсменів поза збірною на території Росії", - підкреслив Ігор Жданов.