31.01.2015

Під час робочої поїздки на Львівщину Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі поінформував щодо перспектив реформування національної системи охорони здоров’я.

Під час зустрічі з медичним активом області, професорсько-викладацьким складом та студентами Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького і громадськістю, за участі голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки, Олександр Квіташвілі окреслив бачення Уряду в реформуванні національної системи охорони здоров’я. «Українська медицина має базуватися на трьох китах. Це створення умов вільного вибору українцями лікарень, коли гроші «йдуть» за пацієнтом, економічна свобода закладів охорони здоров’я та вільна конкуренція на ринку медичних послуг», - сказав Міністр.

За його словами, 2015 рік стане підготовчим для проведення повномасштабної медичної реформи. Вже цьогоріч будуть зроблені першочергові кроки, які передбачають передачу державних закупівель міжнародним організаціям, спрощення процесу перереєстрації ліків та виробів медичного призначення, переведення відомчих лікарень в єдину структуру.

«Наразі ми проводимо аудити лікарень, поліклінік, щоб мати чіткі прорахунки вартості послуг та дані про медичні заклади перед тим, як міняти систему. Замість оплати старих ліжок у лікарнях, їх потрібно використовувати на лікування пацієнтів. Можу сказати одне — від медичної реформи виграють і лікарі, і пацієнти: пацієнти будуть захищені, адже частину грошей сплачуватимуть офіційно, а не в конверті, а лікарні отримають офіційний дохід, яким зможуть розпоряджатися», - констатував Олександр Квіташвілі.

Під час зустрічі, коментуючи новації Уряду в бюджетуванні галузі охорони здоров'я, заступник Міністра охорони здоров’я України Альона Терещенко озвучила медичний кошторис Львівщини на 2015 рік. За її словами, з урахуванням нової моделі фінансового забезпечення місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин на функціонування закладів охорони здоров'я Львівської області передбачено медичну субвенцію в обсязі 2 677,9 млн. грн., що на 10,9% більше, ніж у 2014 році. Також у Державному бюджеті-2015 для Львівської області передбачено субвенцію з державного бюджету на придбання медикаментів та виробів медичного призначення для забезпечення швидкої медичної допомоги у сумі 6 млн. 125,7 тис. грн. та на придбання витратних матеріалів для інгаляційної анестезії в обсязі 1 млн. 118,1 тис. грн. Розрахунковий обсяг видатків Львівської області на охорону здоров’я на 1 жителя на 2015 рік становить 1 054,9 грн.

Як зазначила Альона Терещенко, цього року місцеві органи влади отримали більші повноваження щодо фінансування з місцевих бюджетів медичних закладів. Адже загалом по Україні місцевим бюджетам надано 46,5 млрд грн. на функціонування закладів охорони здоров'я. Крім цього, у Держбюджеті передбачено ще 10 млрд. грн. на виконання централізованих лікувальних програм та утримання закладів, що на 0,5 млрд. грн. більше показників 2014 року. Загалом видатки на охорону здоров’я у зведеному бюджеті становлять 59,6 млрд грн., що на 3,9 млрд грн., або на 7 % більше від планових показників 2014 року.

Під час зустрічі з медиками Львівщини Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі також обговорив питання сільської медицини, працевлаштування молодих спеціалістів, післядипломної освіти медиків, зміни оплати праці медиків, запровадження контрактних відносин для керівного складу медичних працівників тощо.

На запитання щодо передачі на місцевий рівень закладів Укрзалізниці, Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі поінформував львівську громаду, що відбулася зустрічі з Міністром інфраструктури України Андрієм Пивоварським, під час якої було окреслено план першочергових заходів з фінансування та передачі відомчих закладів охорони здоров’я Укрзалізниці.

«Ми домовилися про внесення пропозицій до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» та про механізм фінансування відомчих медичних закладів у перехідний період і про проведення низки заходів з представниками місцевого самоврядування та безпосередніми керівниками закладів, аби лікарні і лікарі фінансувалися безперебійно», - зазначив Олександр Квіташвілі.