31.01.2015

Населення справно платить за спожиті житлово-комунальні послуги. Про це сказала начальник управління економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону Наталія Хоцянівська в ефірі «Українського радіо».

«За 11 місяців 2014 року за спожиті житлово-комунальні послуги було нараховано близько 33 млрд. грн. За ці послуги населення розрахувалося на 94%, сплативши 31,6 млрд. грн. Є регіони, де рівень сплати за спожиті послуги перевищує 100%», - сказала Наталія Хоцянівська.

За її словами, найбільший рівень розрахунків населення за спожиті житлово-комунальні послуги у Вінницькій області - 103,6 %. Перевищує 101 % рівень оплати у Закарпатській та Львівській областях.

Говорячи про особливості розрахунків у Донецькій та Луганській області, Наталія Хоцянівська нагадала, що в вересні 2014 року Верховною Радою України прийнято Закон «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», яким запроваджено мораторій на нарахування пені за несвоєчасне внесення платежів за спожиті житлово-комунальні послуги. Крім того, кошти, які стягнуті за період з 14 квітня до закінчення антитерористичної операції зараховуються у майбутні платежі.

Крім того, 13 січня поточного року Верховна Рада прийняла Закон «Про встановлення додаткових гарантій щодо захисту прав громадян, які проживають на територіях проведення антитерористичної операції, та обмеження відповідальності підприємств - виконавців/виробників житлово-комунальних послуг у разі несвоєчасного здійснення платежів за спожиті енергетичні ресурси». Згідно з цим законом, до 31 грудня 2015 року встановлюється мораторій на застосування примусової реалізації житла.