01.02.2015

Великобританія підтримує Україну у її діях і прагне допомогти їй справитися з нинішніми проблемами, спричиненими бойовими діями на Сході, шляхом надання гуманітарної допомоги, а також технічної допомоги – для проведення реформ. На цьому наголосив Надзвичайний і Повноважний Посол Великобританії в Україні Саймон Сміт під час зустрічі з Міністром соціальної політики Павлом Розенком та заступником Міністра з європейської інтеграції Сергієм Устименком.

Міністр запевнив, що Уряд, і Мінсоцполітики зокрема, готові максимально оперативно вирішувати будь-які питання. Він також поінформував, що на останньому засіданні Кабінету Міністрів Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк дав відповідне доручення щодо створення при КМ України робочої групи з представників центральних органів виконавчої влади, які задіяні в процесі отримання та поширення гуманітарної допомоги, що надходить від міжнародної спільноти.

«Певні рішення вже прийнято. Зокрема, сьогодні на засіданні Уряду прийнята постанова про порядок провезення гуманітарної допомоги територією України, яка чітко визначає – як і хто має поширювати гуманітарну допомогу. У цьому випадку це буде покладатися на Луганську та Донецьку облдержадміністрації, які через свої територіальні органи будуть поширювати гуманітарну допомогу», - сказав Міністр.

При цьому він додав, що, безумовно, залишається і той механізм, коли іноземні партнери можуть самі обирати партнера в Україні - громадську або волонтерську організацію, міністерства, інші центральні органи виконавчої влади для розповсюдження цієї допомоги серед людей.

«Я не виключаю, що ми окреме засідання робочої групи присвятимо вирішенню тих питань, які турбують міжнародні інституції в плані надання гуманітарної допомоги. І на це засідання будуть запрошені всі зацікавлені сторони, щоб ми не просто поговорили, а прийняли конкретні рішення, що сприятимуть цьому процесу і полегшать можливість отримання допомоги, в першу чергу – на Сході України», - зазначив Павло Розенко.

Окремо сторони зупинилися на пріоритетах у проведенні реформ в Україні. Міністр наголосив, що вони виписані в Коаліційній Угоді, Програмі діяльності Уряду і  в Стратегії розвитку країни на 2015-2017 роки. Це – і робота над модернізацією сучасного пенсійного законодавства. Інше, не менш важливе завдання, - оптимізація і реформування системи пільг в Україні, а також робота над трудовим законодавством, зокрема, через ухвалення нового Трудового кодексу. Окрема частина – реформування системи соціальних послуг. І в цьому напрямі, незважаючи на позитивні речі, які є на сьогодні, на цю систему чекають досить серйозні зміни. Йдеться насамперед про відкриття цієї системи послуг для спільної роботи з недержавними організаціями, з бізнесом, із закордонними інвесторами, зацікавленими особами тощо.

«Ми будемо працювати відразу у кількох напрямах і паралельно вести всі ці процеси. В середині Міністерства створені відповідні робочі групи. Зволікати з проведенням реформ, безумовно, ми не будемо. У суспільстві – великий запит на проведення реформ, а в держави є для того політична воля», - сказав Павло Розенко.

Він подякував Саймону Сміту і в його особі всій міжнародній спільноті за ту допомогу, яка надається Україні в цей складний для неї час, в тому числі й Великобританією, і особливо Уряду Великобританії - за політичну підтримку на високому рівні міждержавних відносин.