01.02.2015

Під час робочої поїздки до Львівської області, яка входить до п’ятірки найбільш інвестиційно-привабливих регіонів України, Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко оглянув оптовий ринок сільськогосподарської продукції «Шувар».

«Оптовий ринок «Шувар» у Львові – вражаючий торгово-виробничий комплекс. Для інших регіонів – це яскравий приклад дієвої підтримки малого та середнього бізнесу», - заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час робочої поїздки до Львова.

«Подібні торгові майданчики дозволяють успішно розвиватися невеликим аграрним виробникам, зокрема – органічної продукції. Її уже сьогодні Україна готова запропонувати європейським споживачам. Цього року плануємо відкрити європейський ринок нашій молочній продукції. Наразі проводимо сертифікацію відповідних підприємств», - заявив Олексій Павленко під час спілкування з журналістами.

«Комплекс «Шувар» для європейців є прикладом наявності в Україні якісної органічної продукції. Це дозволяє нам позиціонувати себе країною якісних продуктів та здорового харчування», - наголосив Міністр.

В ході візиту Олексій Павленко зайшов до павільйонів з торгівлі овочами, фруктами, м’ясом, квітами, рибою. Оглянув майданчик для торгівлі з машин на 650 машиномісць, овочесховища та офісно-сервісний центр. Він наголосив, що вітчизняна продукція гідно конкурує з імпортною – рибою, фруктами та м’ясом. «Водночас виробники сільськогосподарської продукції потребують вагомішої державної підтримки, а також інвестицій та змін у законодавстві», - зауважив Міністр.

Довідково

Кожен п’ятий кілограм овочів і фруктів реалізованих в Західній Україні проходить через ринок «Шувар». В останні роки на ринку продається близько 400 тис. тонн плодоовочевої продукції. Підприємство сплачує мільйонні податки до місцевого та державного бюджетів. На сьогоднішній день ринок працює на площі близько 20га

Станом на 2014 рік підприємство інвестувало в об’єкти Львова  понад 294 млн гривень.

На сьогодні в Україні реалізовується  Програма розбудови мережі оптових ринків, за основу взято досвід “Шувару”.

Продукція, яка представлена на оптовому продуктовому ринку “Шувар” надходить з 18 областей України.

Річний обсяг реалізованої продукції на майданчику для торгівлі з автомобілів ОРСП “Шувар становить 478,8 тис. тонн. В 2014 році на торгівлю заїхало 62 тис. автомобілів, на закупівлю – 1 млн 368 тис. автомобілів.

Співвідношення вітчизняної та імпортованої продукції 80% до 20%.