01.02.2015

Державна прикордонна служба України закликає всіх громадян Рокітнівського прикордоння дотримуватися вимоги законодавства з прикордонних питань та сприяти військовослужбовцям відділу прикордонної служби «Березове» Луцького загону в охороні державного кордону.

Так, у січні цього року відбулася зустріч представників міністерств закордонних справ України та Республіки Білорусь, де обговорювалися питання українсько-білоруського співробітництва. Зокрема, білоруська сторона висловила занепокоєння діями українських громадян прикордонних населених пунктів Рокитнівського району Рівненської області щодо браконьєрства, незаконної вирубки лісових порід дерев з використанням шумоподавляючих бензопил та збирання грибів і ягід у промислових масштабах у зоні радіаційного забруднення (яка до того ж є заповідною зоною) з подальшою реалізацією відповідної продукції на території України. Також висловила намір щодо відмови у ратифікації Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про порядок перетину українсько-білоруського державного кордону жителями Рокитнівського району Рівненської області України і Столинського району Брестської області Республіки Білорусь від 2013 р., що може призвести до повного закриття тимчасових місць сезонного пропуску Познань, Березове, Дроздинь.

Нагадаємо, що завдяки спільним зусиллям керівників прикордонних відомств України та Республіки Білорусь, органів влади та місцевого самоврядування Рівненської області у 2011 році на міждержавному рівні вдалося вирішити питання, щодо функціонування спрощених пунктів пропуску для наших громадян з метою збору дикоросів на напрямку українських сіл Познань, Березове, Дроздинь.

Наразі проводяться міжвідомчі консультації представників компетентних органів двох держав, але прийняттю позитивного для українських громадян рішення заважає протиправна діяльність на державному кордоні окремих мешканців прикордонних населених пунктів.