01.02.2015

У результаті співпраці Міністерства юстиції та правоохоронних органів було викрито факт хабарництва двох чиновників системи юстиції. Нечисті на руку службовці, за попередньою змовою, вимагали та отримали неправомірну вигоду у сумі 6000 доларів США.

«Ми знищили наймасштабніші корупційні схеми минулої влади, що протягом багатьох років існували в Міністерстві юстиції, та розпочинаємо активну боротьбу з корупцією на місцях. Зараз, коли відбувається процес очищення Мін’юсту, я попереджаю всіх: ми жорстко реагуватимемо на всі факти корупції та тісно співпрацюватимемо в цій справі з правоохоронними органами. Ніхто не буде покривати злочинців», - наголосив Міністр юстиції України Павло Петренко.

Фігурантами кримінальної справи стали заступник директора одного з департаментів Міністерства юстиції України та начальник Головного управління юстиції однієї з областей України. Нині вони затримані, а сам хабар вилучений.

Чиновникам інкримінується скоєння злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, та в інтересах третіх осіб будь-яких дій з використанням наданої йому влади, поєднаному із вимаганням). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією. Триває слідство.