01.02.2015

Піротехнічним загоном ДСНС України з 6 липня 2014 року проводяться роботи з гуманітарного розмінування місцевості та об’єктів інфраструктури Донецької та Луганської областей.

У першу чергу проводиться розмінування населених пунктів, зокрема дитячих і навчальних закладів, об'єктів енерго-, газо,- тепло- водопостачання для відновлення їх функціонування.

З початку виконання робіт (6 липня 2014р.) піротехнічні підрозділи ДСНС України очистили від боєприпасів понад 1 тис. 650 гектарів території та 38 гектарів акваторії водних об’єктів, а також розмінували близько 1 тис. будівель та споруд. Окрім цього, рятувальниками виявлено, вилучено та знищено 32 тис. 232 (за добу – 29 од.) вибухонебезпечних предмета, з них артилерійських снарядів – 5 тис. 139 од. (за добу – 1 од.); мінометних мін – 2 тис. 673 од.; бойових гранат та мін – 2 тис. 782 од. (за добу – 15 од.); реактивних боєприпасів – 546 од. (за добу – 1 од.); інших вибухонебезпечних предметів – 21 тис. 92 од. (за добу – 12 од.).

У ході виконання завдань знешкоджено 574 спеціально встановлених особливо небезпечних вибухових пристроїв, серед яких підривні засоби з дистанційним управлінням, боєприпаси на розтяжках у стані невилучення, фугаси великої потужності, підготовлені до дії протитанкові та протипіхотні міни. Але найбільш шокуючими є вибухові пристрої цинічно замасковані під предмети побуту та дитячі іграшки, які в першу чергу призначені для травмування та враження малечі.

До виконання завдань було залучено 200 піротехніків ДСНС, на цей час розмінування здійснюється піротехнічним загоном чисельністю 50 чоловік (в умовах мінусових температур виконання піротехнічних робіт обмежено по заходам безпеки).

ДСНС України розроблено План гуманітарного розмінування місцевості Донецької та Луганської областей на 2015 рік. Орієнтовна площа територій, що потребують розмінування, становить близько 7 тис. кв. кілометрів.

Для постійного виконання завдань із розмінування з березня по листопад 2015 року буде залучено одночасно 250 фахівців та 50 од. техніки, з урахуванням ротацій до виконання заходів залучатиметься до 500 чоловік особового складу.