03.02.2015

Державна служба України з надзвичайних ситуацій щоденно здійснює координацію процесу будівництва транзитних містечок у Дніпропетровській, Запорізькій областях, які призначені для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб з Луганської та Донецької областей. Житлові модулі для спорудження містечок були виділені для України Урядом Німеччини за результатами домовленості Президента України Петра Порошенка та Федерального Канцлера Федеративної Республіки Німеччина Ангели Меркель.

2 лютого Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, Посол Федеративної Республіки Німеччина доктор Крістоф Вайль та Голова ДСНС України Сергій Бочковський особисто проінспектували роботи, що завершуються у транзитному містечку м. Запоріжжя по вулиці Стешенка, у якому планується розмістити до 544 осіб на ділянці площею 1,12 га. Містечко складається з 218 модулів. Наразі змонтовано 10 будинків, які складаються з 10-ти модулів, 4 будинки - з 27-ми модулів та 2 адміністративно-господарські будівлі.

«У тимчасових будиночках створили всі умови для проживання, їх укомплектовано меблями, посудом, шафами, матрацами, наматрацниками, столами, стільцями та іншими необхідними предметами побуту.  Зараз ми докладаємо максимум зусиль задля того, аби якомога швидше ввести в експлуатацію транзитні містечка. Це одне із першочергових завдань, яке ми повинні вирішити. Люди, зокрема діти, повинні отримати теплі домівки та зітхнути з легкістю після всього, що вони відчули, перебуваючи під постійними обстрілами терористів», – зазначив Голова Служби Сергій Бочковський.

Наразі, у тимчасовому транзитному містечку завершено монтаж інженерних комунікацій (водопостачання, водовідведення) підключення їх до будинків та проведено пусконалагоджувальні роботи, завершується підключення модулів до мереж електропостачання. Окрім цього, зараз проводяться переговори з підписання договорів між відповідними організаціями та балансоутримувачем для можливості підключення комунікацій у транзитному містечку.

Нагадаємо, транзитне містечко вже функціонує у Харкові, ще шість функціонуватимуть у Запоріжжі, Дніпропетровську та Дніпропетровській області – у містах Дніпродзержинськ, Нікополь, Кривий Ріг, Павлоград.