03.02.2015

2 лютого у Мінагрополітики України відбулася зустріч Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка з представниками дипломатичних місій країн-членів Європейського Союзу. Також у зустрічі взяли участь заступник Міністра з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька, надзвичайні та повноважні посли і представники дипломатичних місій країн-членів Європейського Союзу.

Метою зустрічі стало обговорення із європейськими колегами деяких параметрів зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, зокрема розміри квот. Україна показала, що є повністю готовою до збільшення експорту до країн ЄС. Наразі, спільно з ЄС необхідно організувати роботу експертних груп та врахувати всі можливі зовнішні та внутрішні ризики співпраці.

Відкриваючи зустріч, Міністр Олексій Павленко зазначив: «Із перших років незалежності Україна заявила про намір активно співпрацювати із Європейським Союзом, всупереч складній політичній ситуації. Важливим результатом співпраці стало запровадження для України у 2014 році автономних торговельних преференцій. Завдяки подовженню дії преференцій у 2015 році можливе збільшення експорту сільськогосподарської продукції України до ЄС».

Керівництво Мінагрополітики представило презентацію «Євроінтеграційні перспективи агропромислового комплексу України», у якій детально відображенні напрями роботи Міністерства для реформування галузі.