03.02.2015

Міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі у складі урядової делегації відвідав Запорізьку область. Він побував у Запорізькому військовому госпіталі, де ознайомився з умовами перебування та лікування хворих, оглянув хірургічне та терапевтичне відділення, харчоблок, душову та інші приміщення. Міністр відзначив проведені у госпіталі ремонтні роботи, в тому числі абсолютно новий хірургічний та реанімаційний блоки. Ремонтно-відновлювальні роботи в госпіталі проводилися за кошти підприємств міста і області, волонтерів та громадськості.

Олександр Квіташвілі наголосив, що необхідно налагодити координацію між медичною службою Міністерства оборони та Міністерства охорони здоров'я України, щоб медична допомога бійцям АТО була надана на найвищому рівні. Окрім того, Олександр Квіташвілі розповів про заплановані реформи у системі охорони здоров'я. За його словами, незабаром у галузі повинна змінитися система фінансування.

Довідково

Відповідно до спільної Директиви Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України госпіталь розгорнуто з 1 листопада 2014 року. З 01.11.2013 по 29.01.2015 в госпіталі всього проліковано 1477 осіб. Було надано медичну допомогу 584 особам із зони АТО, серед них - 436 хворих, 116 травмованих і 32 поранених.

Ліжковий фонд госпіталю становить 100 ліжок, з них: хірургічне відділення з палатами гнійної хірургії (та інтенсивної терапії) на 40 ліжок, відділення реанімації та інтенсивної терапії на 5 ліжок, терапевтичне відділення (з палатами для неврологічних та дерматовенерологічних хворих) на 45 ліжок, інфекційне відділення – на 10 ліжок. У разі необхідності, за рахунок розгортання ліжок у холах, коридорах та службових приміщеннях відділень, кількість ліжок може бути доведена до подвійної кількості.

Крім того, до складу госпіталю входять: приймальне відділення, поліклініка, відділення медичного постачання, рентгенологічне відділення, кабінет функціональної діагностики, фізіотерапевтичний кабінет, стоматологічний кабінет та лабораторія.