03.02.2015

В Україні, яка прагне жити по-європейськи, лісове господарство залишається на пострадянських засадах. Про це в інтерв’ю «Європейській правді» розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

«Насамперед, галузі дошкуляють корупція та беззаконня. У кращому випадку держава контролює діяльність лише третини лісгоспів», - підкреслив Міністр.

Також Олексій Павленко наголосив, що у галузі фактично збережено радянську систему управління. Лісова сфера отримає перспективний імпульс за умови оптимізації лісогосподарських підприємств.

«Мова йде про створення лісової адміністрації і незалежної від неї у господарській діяльності державної лісової корпорації. Ключові акценти такої інституційної реформи галузі – відокремлення функцій законотворення й державного контролю від ведення лісового господарства й торгівлі деревиною», - заявив очільник Мінагрополітики.

Створення єдиної господарської структури дасть можливість залучати у галузь кредити та інвестиції. Галузі необхідно мінімум 800 млн. гривень щороку на закупівлю техніки, оновлення технічної бази і загалом на підвищення продуктивності праці.

«Не менш важливим напрямом реформування лісового сектору є діяльність в рамках реалізації угоди про асоціацію з ЄС», - зазначив Олексій Павленко, висловивши думку, що варто підтримати законодавчу заборону на приватизацію державних лісів та запровадження європейської моделі щодо розпорядження лісами.

«Ключове завдання реформи – комплексний перегляд законів та підзаконних актів, що регулюють лісові відносини у відповідності до прогресивного європейського досвіду», - окреслив Міністр.