03.02.2015

Третій проект покращення автомобільних доріг і безпеки руху має взяти старт восени 2015 року. Таке рішення стало підсумком заключної зустрічі керівництва Державного агентства автомобільних доріг України з делегацією Міжнародного банку реконструкції та розвитку в ході чергової Місії Світового банку в Україні, що проходила протягом минулого тижня.

За вже узгодженими домовленостями, Третій спільний проект Укравтодору та МБРР, рівно як і два попередніх, складатиметься з декількох компонентів, а саме модернізації ділянки автомобільної дороги, що співпадає з транснаціональним коридором, реалізації комплексу заходів з безпеки дорожнього руху, а також надання міжнародним експертом консультаційних послуг з питань реформування дорожньої галузі.

Найдорожчим та найтривалішим сторони визнали проведення капітального ремонту і реконструкції вже третьої ділянки автомобільної дороги М-03 Київ-Харків-Довжанський, загальною протяжністю 134 км – від м. Полтава до м. Харків.

На переконання представників Світового банку, загальна сума попереднього кошторису на ці види робіт, що становить близько $750 млн., з огляду на нестабільність валютного курсу в Україні, є надто орієнтовною.

«Для того, щоб визначити реальну вартість реалізації першого компоненту Проекту необхідно провести експертизу та підготовити робочу документацію на кожен км зазначеної ділянки», – зазначив керівник Програми (офіс Світового банку в Брюсселі) Саймон Еліс.

За його словами, на сьогодні відповідний аналіз здійснено вже понад як на третині – 54 км, решту протяжності буде вивчено до середини березня.

«Зазначений аналіз стане основою для визначення остаточної вартості проекту, що дозволить завершити підготовку проектної документації. У липні фінальний варіант пакету документів Третього проекту має бути представлений Раді директорів МБРР для затвердження», – розповів про етапи подальшої роботи пан Еліс.

У свою чергу Голова Державного агентства автомобільних доріг України Сергій Підгайний наголосив на необхідності залучення більшої кількості українських компаній, як в частині виконання робіт, так і в якості постачальників техніки та матеріалів.

«Така підтримка вітчизняних виробників дозволить суттєво підтримати українську економіку», – зазначив він.

У ході обговорення другого компоненту Проекту, що передбачає реалізацію комплексу заходів з безпеки дорожнього руху, сторони розглянули можливість впровадження інноваційних для України технологій. Зокрема застосування автоматизованої системи зважування транспортних засобів без їх зупинки, що дозволить здійснювати ваговий контроль, виключивши людський фактор, та спеціальної системи фото- та відеофіксації учасників руху, що надасть змогу покращити контроль швидкості.

Що стосується третього компоненту, ним передбачено залучення професійного іноземного консультанта, зокрема до процесу передачі автомобільних доріг місцевого значення на місцевий рівень.

Нагадаємо, Укравтодором спільно зі Світовим банком вже реалізовано два спільних проекти, в рамках яких проведено капітальний ремонт та реконструкцію ділянки автомобільної дороги М-03 Київ-Харків – Довжанський від Борисполя до Лубен, продовжуються роботи на ділянці Лубни – Полтава, а також незабаром буде розпочато будівництво 3 об'їздів населених пунктів – с. Покровська Багачка, с. Білоцерківка та м. Полтава.