04.02.2015

З метою підвищення економічної ефективності, запобігання проявам корупції, а також з метою посилення контролю за діяльністю установ та підприємств комунальної форми власності міста та районів Київська міська влада посилює прозорість та відкритість процесу державних закупівель продуктів для забезпечення харчування столичних школярів. Це дозволить не лише уникнути корупційної складової в проведенні тендерних закупівель, а й підвищити якість харчування та оптимізувати використання бюджетних коштів. Про це заявила заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко під час наради з питань організації харчування в навчальних закладах столиці.

«Наразі вже розпочинаються процедури конкурсних торгів щодо закупівлі продуктів харчування районними управліннями освіти в місті Києві державними адміністраціями. І щоб забезпечити прозоре та публічне проведення конкурсних торгів, а також раціональне використання коштів платників податків, ми вирішили залучити до цього процесу фахівців-аудиторів та незалежних експертів з числа батьків», – зазначила вона.

Так, Ганна Старостенко зауважила, що співробітники створеного за ініціативою Київського міського голови департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту мають право вивчати всю документацію конкурсних торгів, бути присутніми на засіданнях комітетів конкурсних торгів, спостерігати за процедурою та вносити свої зауваження в разі виявлення будь-яких порушень.

«Водночас, до участі в комітетах з конкурсних торгів та контролю закупівель ми запрошуємо представників батьківських комітетів та громадських організацій. Адже саме вони є найсуворішими суддями процесу організації харчування їх дітей в столичних навчальних закладах», – додала заступник голови КМДА.