04.02.2015

План відновлення України на 2015-2017 роки, який сьогодні доопрацьовується Урядом, міститиме стратегічні дії, які Україна повинна зробити, щоб поставити свою економіку на шлях до сталого розвитку. Також цей план стане основою для дискусій з міжнародними партнерами, які мають намір підтримати Україну в її зусиллях у впровадженні реформ. Про це сьогодні в Берліні, де проходить конференція Спілки німецької економіки в країнах Центральної та Східної Європи (OMV), сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко. Він висловив припущення, що робота над планом буде завершена до кінця лютого.

Щоправда, за його словами, чимало міжнародних партнерів вже сьогодні активно допомагають Україні у реалізації важливих для галузей економіки проектів, зокрема галузі житлово-комунального господарства, питаннями якої опікується Мінрегіон. Як приклад, Геннадій Зубко назвав співпрацю українського Уряду з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), яка має позитивний вплив на модернізацію ЖКГ України, сприяє вирішенню проблем енергоефективності та якості послуг для громадян. Він виокремив такі проекти, як «Енергоефективність у громадах» та «Енергоефективна забудова». Перший, за його словами, відіграє важливу роль у здатності місцевого самоврядування виконувати роль рушійної сили у реалізації заходів з підвищення енергоефективності в Україні. Другий - розвиває та впроваджує енергоефективні та ресурсозберігаючі будівельні концепції для проектів нового будівництва. У переліку спільних українсько-німецьких проектів також «Реформа управління на Сході України», «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова», «Створення енергетичних агентств в Україні».

Геннадій Зубко висловив сподівання, що така співпраця розширюватиметься, а її успішні результати стануть поштовхом для ініціювання в Україні інших проектів у сфері енергозбереження та енергоефективності.

«Ці питання мають для нас важливе значення, адже в умовах дефіциту енергоресурсів та їх дороговизни, ми маємо швидко запропонувати українцям легкі і доступні механізми скорочення споживання цих ресурсів. Тут маємо опиратися на вже отриманий досвід наших партнерів з інших країн, плюс – розуміння його використання в наших умовах і на можливості залучення в цю сферу інвестицій», - сказав Геннадій Зубко.