04.02.2015

У Чернівецькому обласному медичному діагностичному центрі з серпня минулого року надається необхідна діагностична допомога призовникам, резервістам, військовозобов’язаним, військовослужбовцям, учасникам антитерористичної операції та переселенцям.

«Впродовж 2014 року та з початку 2015 року в Центрі вже пройшли обстеження понад 1600 військовослужбовців, близько 300 постраждалих учасників АТО та близько 60 переселенців – загалом понад дві тисячі осіб. Кількість здійснених досліджень в ході діагностики становить 3650, - розповів виконуючий обов’язки заступника головного лікаря Чернівецького обласного медичного діагностичного центру з медичної частини Валентин Білик. – Всі обстеження пацієнтів цих категорій здійснюємо відповідно до направлень та в позачерговому порядку».

Завідуюча оргметодкабінетом Центру Олена Бойко додала, що нерідко крім обстежень, вказаних у направленнях, доводиться проводити додаткові. Їх необхідність визначають лікарі Центру на консиліумі. Декілька досліджень, серед яких КТ чи МРТ, відразу проходять в основному поранені бійці АТО, а також військовослужбовці та призовники старшого віку. Молодь, як правило, потребує тільки базової діагностики: ЕКГ, гастрофіброскопії, УЗД серця, органів черевної порожнини тощо