04.02.2015

Наразі головним завданням для рятувальників ДСНС України, які перебувають на Сході, є не лише відновлення життєзабезпечення населених пунктів, але й організація та здійснення заходів з переміщення населення з міст Авдіївка і Дебальцеве. Лише за 2 лютого,  з міста Авдіївка вивезено 60 людей, у тому числі 8 дітей, а також з міста Дебальцеве − 66 людей, у тому числі 3 дитини, з міста Світлодарська – 30 людей, у тому числі 6 дітей. Загалом за сьогодні було вивезено 156 людей, з них 17 дітей. На 3 лютого планується вивезення 90 людей з міста Авдіївка. Про це повідомив Голова ДСНС України Сергій Бочковський.

Він зазначив, що всього з 28 лютого з міст Авдіївка, Дебальцеве, Світлодарськ вже вивезено 2 341 особу, з них 630 дітей та 60 осіб, які не можуть самостійно пересуватись. Для безпечного переміщення людей підрозділи ДСНС розгорнули пункти зустрічі в містах Слов’янську та Костянтинівці, де надаються психологічна, інформаційна та інші види допомоги. Особи, які переміщуються, безкоштовно забезпечуються квитками для проїзду в межах України.

“2 лютого, з міст та селищ Донецької області, котрі  регулярно зазнають обстрілів з боку терористів, до Києва було вивезено 118 людей, з яких 27 дітей. Загалом протягом двох днів до столиці прибула 191 особа, серед яких 45 дітей”, - зазначив Сергій Бочковський.

Він повідомив, що через транзитний пункт у м. Костянтинівка, люди спершу потрапили до Слов’янська,  потім до Харкова, а далі до Києва, де їх зустрічали працівники Служби порятунку. Також в залі очікування № 2 перебували працівники соціального захисту, які, у свою чергу, роз’яснювали мешканцям Сходу, як і де в подальшому отримати соціальні виплати, що гарантує держава.

“Спільними зусиллями рятувальників та київської міської адміністрації в найкоротші терміни ми змогли створити для кожної людини нормальні умови перебування у Києві. Від сьогодні для родин, які прибули до столиці разом із маленькими дітьми, створений та функціонує ігровий майданчик. Таким чином, діти мають змогу відволіктися та погратися, в той час, коли дорослі вирішують невідкладні питання в Регіональному координаційному штабі з вирішення питань, пов’язаних з розміщенням та життєзабезпеченням громадян, які переміщуються з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції”, - сказав Голова Служби.

За словами Сергія Бочковського, одразу після переміщення людей до столиці, рятувальники вирішували питання щодо подальшої доправки людей із столиці до тих регіонів, які вони самі обрали. Більшість виявила бажання вирушити до Київської та Черкаської областей, частина – до Чернігівської, Житомирської, Івано-Франківської, Сумської, Запорізької, Вінницької, Дніпропетровської, Одеської, Львівської та Полтавської областей.  Деякі родини забрали до себе друзі та знайомі.

“Для родин, які чекали наступного поїзда або на своїх близьких та родичів, було організовано харчування, а також є можливість відпочинку. Працівники психологічної служби ДСНС України приділили увагу кожному. Під час спілкування люди виказували свою стурбованість стосовно ситуації, в якій вони опинилися, та дякували співробітникам Служби порятунку за те, що не залишили їх у складну хвилину. Оскільки передбачається збільшення кількості людей, які бажають виїхати зі Сходу, з 20 областей України до столиці прибули 40 офіцерів та психологів ДСНС України задля подальшої оперативної допомоги людям”, - зазначив Голова Служби.

Рятувальники ДСНС України, спільно з Київською міською адміністрацією й надалі робитимуть все можливе задля безпечного переміщення людей та гарантування їм всі необхідні соціальні умови.

Контакт для журналістів

Наталія Бистра, прес-секретар Державної служби України з надзвичайних ситуацій, firepost@ukr.net, моб.: +38 050 618 77 81.