04.02.2015

У містах Донецької області, які упродовж останніх днів піддаються постійному обстрілу з боку терористів, продовжуються заходи щодо організації вивозу людей із небезпечної зони.

Так, за вчорашній день, 2 лютого, з міст Дебальцево, Авдіїївка та Світлодарськ було вивезено 156 людей (у тому числі 17 дітей).

А саме: з міста Авдіївка вивезено 60 людей (у тому числі 8 дітей), з міста Дебальцеве 66 людей (у тому числі 3 дитини), з міста Світлодарськ 30 людей (у тому числі 6 дітей).

Усього з 28 січня по 2 лютого з міст Авдіївка, Дебальцеве та Світлодарськ вивезено 2 тис. 341 особу, у тому числі 630 дітей та 60 осіб, які не можуть самостійно пересуватися.

За вчорашній день до Києва було відправлено 118 людей, з яких 27 дітей. Загалом протягом двох днів до столиці прибула 191 особа, з яких 45 дітей.

Усього протягом останніх двох днів організовано переміщення залізничним сполученням – 211 осіб, а також автошляхами (в межах області) – 48 осіб.

Для зустрічі людей, що вивозяться із небезпечної зони, підрозділами ДСНС розгорнуто пункти зустрічі на залізничних вокзалах в містах Слов’янськ та Костянтинівка, де надається інформаційна, медична та інші види допомоги, а також психологічна підтримка. Особи, які переміщуються, безкоштовно забезпечуються квитками для проїзду в межах України.

За минулу добу до пунктів зустрічі та обігріву населення звернулася 101 особа: у місті Слов’янськ – 64 (у тому числі 9 дітей) та у місті Костянтинівка – 37 (у тому числі 9 дітей).

Продовжується робота щодо доставки гуманітарної допомоги  населенню в міста Донецької області.

Вчора до міста Родинське доставлено гуманітарну допомогу у кількості 4 тонн: питна вода (200 л.), ковдри (60 шт.), гігієнічні набори (58 шт.) та продовольчі товари.

До проведення аварійно-рятувальних робіт та заходів з доставки обладнання та майна в містах Дебальцеве, Авдіївка, Світлодарськ, Родинське було залучено 195 чоловік особового складу та 17 одиниць техніки, у тому числі від ДСНС 15 чоловік особового складу та 4 одиниць техніки.

У зв’язку з інтенсивним веденням бойових дій протягом минулої доби в районах міст Дебальцеве та Авдіївка проведення аварійно-відновлювальних робіт залишається неможливим.

Проте у повній готовності до проведення аварійно-відновних робіт знаходяться 155 осіб та 63 одиниці техніки від комунальних служб, а також 120 чоловік особового складу та 19 одиниць техніки від ДСНС.

У мікрорайоні «Східний» м. Маріуполь поновлено централізоване електропостачання, водопостачання, газопостачання та теплопостачання. Повністю поновлене газопостачання в приватних будинках приміських селищ Приморське та Виноградне.

У загальноосвітніх школах №№ 5 та 57, в дитячих садках № 142 та №160, а також в житлових будинках по вулицях Київська та Олімпійська проводяться ремонтно-відновлювальні роботи.

Піротехнічною групою проведені заходи щодо обстеження територій та знешкодження виявлених вибухонебезпечних предметів по вулицях Таганрогська та Олімпійська.

У місті працює цілодобова гаряча телефонна лінія для звернень громадян за номером 101.

Контакт для журналістів

Наталія Бистра, прес-секретар Державної служби України з надзвичайних ситуацій,  firepost@ukr.net, моб +38 050 618 77 81