05.02.2015

Від початку антитерористичної операції на сході України понад 6900 військовослужбовців і працівників Збройних Сил України вже отримали статус учасника бойових дій.

Процес присвоєння такого статусу непростий і займає певний проміжок часу для ретельної перевірки всіх даних та документів, представлених фізичною особою, які доводять безпосередню участь в АТО. Дуже важливо, що комісія з питань розгляду матеріалів, пов’язаних із визначенням статусу учасника бойових дій в Міністерстві оборони України, ще нікому не відмовила. Проте документи деяких військовослужбовців можуть бути відправлені на доопрацювання у випадку, якщо слід уточнити дані, інформація неповна, є факти, які суперечать один одному тощо.

«Усі спірні питання, які виникають при вивченні документів, не означають, що військовослужбовцю або працівнику Збройних Сил України відмовлено в отримані статусу учасника бойових дій», – пояснив секретар комісії з питань розгляду матеріалів, пов’язаних із визначенням статусу учасника бойових дій в Міністерстві оборони України Володимир Лавринович.

Він також повідомив, що на нещодавньому засіданні були розглянуті справи 1734 осіб. Оборонне відомство займає чітку позицію, аби кожен, хто заслуговує, обов’язково отримав відповідний статус. При цьому здійснюється жорсткий контроль, аби в списки учасників бойових дій не потрапили випадкові особи.