05.02.2015

Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов поінформував членів парламентського Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму, а також представників громадянського суспільства про чергові результати щотижневого моніторингу ситуації із переведенням на місцеві бюджети тих ДЮСШ, які раніше фінансувалися із Фонду соціального страхування.

«Станом на 3 лютого 2015 року повністю вирішено питання фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл у Закарпатській, Івано-Франківській та Тернопільській областях. При чому там закріплено фінансування із місцевих бюджетів на тому ж рівні яким воно було у попередній рік за рахунок Фонду соцстраху», - повідомив Міністр під час останнього засідання профільного комітету Верховної Ради.

Згідно з даними моніторингу, питання забезпечення фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл через місцеві бюджети знаходиться на стадії позитивного вирішення в таких областях: Запорізька, Полтавська, Харківська, Херсонська, Черкаська, Чернігівська. Наразі відповідні ДЮСШ у цих областях працюють в звичному режимі. У Кіровоградській, Львівській і Чернівецькій областях фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл забезпечено тільки на І квартал 2015 р.

«Цю ситуація я взяв на контроль і в березні буду додатково розмовляти із керівниками тамтешніх облдержадміністрацій, обласних та місцевих рад. Буду нагадувати їм про необхідність забезпечити фінансування ДЮСШ на весь поточний рік. Думаю, що вони приймуть таке рішення. Загалом, кожною школою де існують проблеми ми займаємося практично в ручному режимі і дуже пильно відстежуємо ситуацію», - наголосив Ігор Жданов.

Окрім того, Міністр поінформував, що питання дитячо-юнацьких спортивних шкіл, які раніше фінансувалися за рахунок Фонду соціального страхування, буде розглядатися у лютому поточного року на сесіях місцевих рад в Чернігівській, Хмельницькій, Рівненській, Одеській, Харківській, Київській областях. У той же час досі не вирішено питання щодо фінансування низки ДЮСШ у Дніпропетровській, Житомирській і Миколаївській областях.

«Особливо непокоїть ситуація у Миколаївській області. Я та мої заступники мали кілька робочих розмов із головою облдержадміністрації Вадимом Меріковим. За їх результатами голова ОДА вже дав низку оперативних доручень своїм підлеглим. Він попередив їх про персональну відповідальність за ігнорування проблем ДЮСШ, в тому числі пригрозив кадровими рішеннями», - зауважив Ігор Жданов.