05.02.2015

Протягом 15 днів з дня набрання чинності закону України про податковий компроміс до органів Державної фіскальної служби України  надійшло 175 заяв від 171 платника податків.

Із 175 заяв – 93 надійшло від платників з наміром досягнення податкового компромісу до неузгоджених сум податкових зобов’язань щодо яких триває процедура судового оскарження та 27 – щодо яких триває процедура адміністративного оскарження.

Наразі усі заяви знаходяться на стадії узгодження.

Крім того, протягом січня до ДФС звернулися 3 платники для отримання роз’яснень з питань податкового компромісу.

Також фахівцями кол-центру ДФС надано відповіді на 120 запитань платників щодо особливостей цього механізму.

Нагадаємо, що Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу», який Верховна Рада України  ухвалила 25 грудня 2014 року, набув чинності 17 січня 2015 року.

Відповідно до закону, при застосуванні процедури податкового компромісу платник має сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань. При цьому інші 95 відс. такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться.