05.02.2015

Головне управління Держземагентства у Дніпропетровській області надало сприяння родинам загиблих військовослужбовців 25-ї аеромобільної бригади, які звернулися з клопотаннями щодо виділення їм земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства.

Відповідно до клопотань, в рамках норм законодавства про безоплатну приватизацію земельних ділянок, родині заступника командира батареї старшого лейтенанта Валерія Грабового виділено п’ять наділів на території Троїцької сільської ради Павлоградського району, матері стрілка-зенітчика солдата Олександра Авраменка – один наділ на території Луб’янської сільської ради Синельниківського району і батьку солдата Андрія Шульги – один наділ на території Демуринської селищної ради Межівського району.

Як відомо, улітку 2014 року терористами було збито військово-транспортний літак Повітряних сил Збройних сил України Іл–76, який заходив на посадку в аеропорту Луганська. Загинули військовослужбовці 25-ї аеромобільної бригади, більшість з яких були жителями Дніпропетровщини.

У Головному управлінні Держземагентства наголосили, що землевпорядники області продовжують роботу, спрямовану на забезпечення військовослужбовців – учасників АТО, які звертаються із клопотаннями щодо виділення їм земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, ведення садівництва, індивідуального дачного будівництва.

Раніше також повідомлялося, що Держземагентство України розробило і розмістило на офіційному веб-сайті покрокову схему дій щодо виділення земельних наділів учасникам АТО та членам родин воїнів, які загинули у боротьбі за територіальну цілісність країни. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.

Так, для безоплатного отримання земельної ділянки необхідно звернутися до органу земельних ресурсів за місцем проживання та написати відповідну заяву. Процедура надання дозволу на розроблення документації із землеустрою відбувається швидше, якщо це стосується землі сільськогосподарського призначення державної власності, розпорядником якої є Держземагентство. Якщо ж земля знаходиться у комунальній власності, після написання заяви органи місцевого самоврядування у місячний термін приймають рішення про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою.