05.02.2015

Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко взяв участь у круглому столі Незалежної асоціації банків України щодо фінансування аграрного сектору.

Основні питання зустрічі — потреби агровиробників у коштах, кредитування весняної посівної кампанії 2015 року.

Постійна комунікація Міністерства, сільгоспвиробників і представників банківської сфери дозволить забезпечити аграріїв необхідними ресурсами для закупівлі добрив, палива, засобів захисту рослин, насіння та посадкового матеріалу. Все необхідне для проведення весняно-польових робіт на українському ринку є у достатній кількості, але сільгоспвиробникам бракує коштів для їх придбання.

«Аграрний сектор залишається єдиною прибутковою галуззю економіки країни, тому, ми розраховуємо на підтримку банків. Для проведення весняно-польових робіт українським аграріям у 2015 році знадобиться 60 млрд. гривень, що в 1,5 рази більше, ніж у минулому році. Саме тому ми ведемо діалог з банкірами», - зазначив Міністр Павленко.

Планується виробити спільний план щодо розширення можливостей фінансування агросектору, який передбачає вдосконалення нормативно-правової бази, підвищення ефективності чинних гарантійно-страхових механізмів підтримки виробника з боку держави.

За словами першого заступника Міністра аграрної політики і продовольства України Ярослава Краснопольського, посівну в більшій мірі сільгоспвиробники профінансують за рахунок власних коштів, але дефіцит фінансування становитиме понад 10 млрд. гривень. Він також повідомив, що вартість проведення посівних робіт на один гектар в 2015 році підвищиться до 3,111 тисяч гривень з 2,04 тисяч гривень у 2014 році.