05.02.2015

Агропромисловий комплекс Львівщини виробив валової сільськогосподарської продукції на 9,4 млрд. грн., що на 5,7% більше, ніж у 2013 році. Про це йдеться у звіті про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку області на минулий рік, який підготував департамент економічного розвитку, торгівлі та промисловості ОДА. Завдання Програми виконано на 104,3%.

Забезпечили приріст обсягів виробництва як сільськогосподарські підприємства (на 10,1%), так і господарства населення (на 3,5%).

Галузь рослинництва зберегла позитивну динаміку розвитку. У 2014 році загальні площі ріллі зросли на 4,8 тис. га., рівень її використання підвищився до 87,0%. За рахунок підвищення якості виконання польових робіт аграрії виробили 1,4 млн. тонн зерна, 0,78 млн. тонн цукрових буряків, 1,7 млн. тонн картоплі, 0,5 млн. тонн овочів.

У звіті також йдеться й про спад поголів'я великої рогатої худоби на сільськогосподарських підприємствах і господарствах населення. Зменшення чисельності поголів'я корів, а також птиці негативно вплинуло на обсяги виробництва продукції тваринництва – молока, м’яса і яєць. До попереднього року обсяги виробництва м'яса (реалізація в живій вазі) зменшилися на 6,2%, молока – на 3,0%, яєць - на 2,2%.