05.02.2015

Угоду про співробітництво між Міністерством соціальної політики України та Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, підписану 15 вересня 2011 року, буде доповнено й розширено новими сферами й напрямами співпраці відповідно до викликів сьогодення та пріоритетів діяльності Міністерства у цих умовах. Попередня домовленість про це була досягнута під час зустрічі заступника Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергія Устименка з Головою Представництва МОМ в Україні Манфредом Профазі.

При цьому Манфред Профазі підкреслив, що його організація взаємодіє з багатьма українськими органами влади. „Однак якщо поглянути на весь спектр діяльності і заходів, які ми спільно реалізуємо, стає чітко зрозумілим, що Мінсоцполітики є наш ключовий і стратегічний партнер. А це також має бути відображено в Угоді”, - сказав він.

Як приклад, зокрема, було наведено співпрацю Міністерства та органів соціального захисту на місцях з МОМ в організації надання допомоги переселенцям. У результаті спільних зусиль гуманітарну допомогу - теплий одяг, взуття, засоби гігієни, медикаменти, а також допомогу у вигляді психологічних консультацій - вже отримали 30 тисяч наших співвітчизників у 16 областях, де зареєстровано 85% усіх внутрішньо переміщених осіб. Здебільшого увага фокусувалася на жінках, дітях, домогосподарствах з великою кількістю дітей тощо.

Крім того, Голова Представництва МОМ в Україні повідомив, що в їхніх планах на нинішній рік – надання допомоги переселенцям в їх облаштуванні на нових місцях, а ще передбачається виділення 30 тисяч євро на придбання ІТ-устаткування для модернізації процесу реєстрації переселенців. Водночас, як і раніше, велику увагу МОМ приділятиме реалізації проектів, спрямованих на боротьбу з торгівлею людьми в Україні, адже в умовах напруженої політичної та економічної ситуації ризик стати жертвою торгівлі людьми вкрай загострюється.

„Ми вдячні вам за підтримку й готові розглянути всі пропозиції щодо можливої співпраці у цьому та інших напрямах. Адже конфлікт на Сході України створив величезний пласт проблем, які ми прагнемо розв’язувати за сприяння міжнародних інституцій. Справді, особливої актуальності нині набуває й боротьба з торгівлею людьми. Адже почастішали випадки, коли люди зникають, їх викрадають, ошукують шахраї. Для нас дуже важливо, щоб наші спільні кроки в протидії цьому явищу були скоординовані, і щоб ми спільно відслідковували їх ефективність. Протидія торгівлі людьми – серед пріоритетів діяльності Міністерства”, - наголосив заступник Міністра соціальної політики Сергій Устименко.

Директор департаменту сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Мінсоцполітики Наталія Федорович, яка також брала участь у зустрічі, розвиваючи тему майбутнього співробітництва, висловила сподівання на допомогу МОМ у більш чіткій розробці критеріїв оцінки діяльності як Уряду, так і органів місцевого самоврядування з питань протидії торгівлі людьми.

„Ми плануємо цього року зробити серйозний акцент на посилення інституційної спроможності, зокрема звернути серйозну увагу на працівників наших органів соціального захисту на регіональному рівні, на рівні ОДА. І сподіваємося на допомогу з вашої сторони у проведенні навчальних семінарів для цих працівників. Розробка критеріїв ідентифікації жертв – це завдання також стоїть перед нами цього року. І, звичайно, ще один важливий напрямок – це інформаційні кампанії, які, з однієї сторони, мали б застерегти від наслідків, а з іншої сторони, – подати інформацію, куди можна звернутися за допомогою”, - сказала Наталія Федорович.

Зі свого боку Манфред Профазі зауважив, що ідеї і пріоритети діяльності Мінсоцполітики повністю відповідають їхнім пріоритетам також. „Ми хочемо їх підтримати експертно і фінансово. Тож давайте працювати”, - сказав він.

Сторони домовилися, що більш детальний план заходів щодо співпраці у 2015 році буде розроблений після внесення змін до Угоди про співробітництво.