06.02.2015

5 лютого, два броньовані «Кунги», призначені для вивозу людей з-під обстрілів терористів,  прибули з Києва до м. Краматорськ  Донецької області. З ними  було доправлено близько 10 тонн продуктів харчування (6 тонн питної води та 30 ящиків з продуктами),  які були зібрані спільними зусиллями рятувальників міста Києва та Київської області для мирних мешканців. Також було доставлено 16 рулонів поліетиленової плівки та бензин для заправки генераторів, що працюють у місцях масового перебування людей (школа, лікарні, бомбосховища тощо).

В цей же день рятувальники Мобільного рятувального центру ДСНС України на чолі з Сергієм Лавриненком провели рятувальну операцію по доставці гуманітарної допомоги та вивезенню людей з селища міського типу Ольховатка, яке потерпає від обстрілів терористів. Мешканцям селища, що залишились, рятувальники доставили  частину гуманітарного вантажу, а саме – цукор, гречку, макаронні вироби, консерви, олію, згущене молоко та навіть апельсини. Також на броньованому КрАЗі рятувальникам вдалося вивезти 36 людей з небезпечної території для подальшого доправлення у мирні регіони України.

Загалом протягом 5 лютого з Дебальцеве, Авдіївки, Ольховатки та Світлодарська вивезено 376 чоловік, з них 40 дітей, 5 інвалідів та 2 поранених. Останні були доставлені до лікарні у м. Артемівськ.

Нагадаємо, за дорученням Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка Національна гвардія України передала Державній службі України з надзвичайних ситуацій два броньовані КрАЗ-5233ВЕ для вивезення мирних жителів із територій, які перебувають під постійним обстрілом терористів. Менш ніж за добу вони були перефарбовані в білий колір, марковані відповідним чином та з гуманітарною допомогою направлені до Донецької області. Один «броньовик» може вивезти біля 20 людей.

Відео для ЗМІ:

ftp://194.0.148.98/Dlya%20ZMI/02/05.02.15_Lavrinenko_broneavto/