06.02.2015

Цільова допомога у вигляді медичного устаткування та лікарських засобів прибула літаком до Дніпропетровська. Загальна вага вантажу – 1 тонна.

Антибіотики та пластикові контейнери для зберігання крові отримала обласна лікарня імені Мечникова, а до воєнного госпіталю було направлено рентгенівський портативний апарат, бензиновий електрогенератор і тент-палатка на 24 людини.

«У грудні 2014 року ми обговорювали з Литовською стороною потреби нашої лікарні, і ось сьогодні нам привезли дороговартісні медикаменти, які необхідні для лікування поранених бійців», – сказав головний лікар обласної лікарні імені Мечникова Сергій Риженко.

Також бортом цього ж літака, що привіз гуманітарну допомогу, повернулися з лікування у Литві четверо військових. Вони проходили там курс реабілітації майже місяць.

Крім того, ще троє поранених бійців, які перебували на лікуванні в обласній лікарні імені Мечникова та міській клінічній лікарні №6, відправились на реабілітацію до Вільнюса. Один з них, боєць 93-ї бригади Євген, розповів, що отримав поранення голови під час обстрілів у Мар’їнці. Вижив дивом.

Як зазначив почесний консул Литовської Республіки у Дніпропетровську Віталій Півняк, протягом року, кожного місяця на лікування до Литви будуть відправляти по 4-5 поранених військових. «Витрати на лікування та реабілітацію, а також проживання там бере на себе Литовська сторона», – сказав він.