06.02.2015

Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олег Наливайко в інтерв'ю РБК-Україна (04.02.2015) розповів, як, на його думку, досягти роздержавлення ЗМІ, як оптимізувати іномовлення, які реформи чекають на Держкомтелерадіо, чому впав попит на книгу, а також коли чекати запуску суспільного мовлення.

Зокрема, Олег Наливайко наголосив, що Держкомтелерадіо не відмовляється від ідеї роздержавлення ЗМІ, незважаючи на те, що законопроект "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації" не було підтримано Верховною Радою минулого скликання. Відразу після цього разом з депутатським корпусом Комітет ще раз розробив законопроект і вніс на розгляд Уряду.

Ключова позиція Держкомтелерадіо: протягом двох років запровадити пілотний проект для 60 районних та обласних газет, а потім, врахувавши та виправивши помилки, протягом року провести загальне роздержавлення.

«Держава свої функції має виконувати через законодавчу сферу. І, на мій погляд, помилково думати, що якщо ЗМІ перейдуть у приватну власність, то з'явиться якась антидержавна політика. Це інша сфера, яка повинна регулюватися,» - наголосив Олег Наливайко.

Щодо прогнозів, коли в Україні буде створено суспільне телебачення і радіомовлення, Олег Наливайко переконаний – в цьому році.

Повністю з текстом інтерв’ю можна ознайомитись на сайті Держкомтелерадіо за посиланням http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=118339&cat_id=79615